Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 12d. 08:42

Buvęs premjeras moka sukti pinigų mašiną

Tony Blairas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tony Blairas
Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas per dvejus metus, nuo to laiko, kai paliko šį svarbų postą, uždirbo milžinišką sumą pinigų – 15 mln. svarų sterlingų.

Britų spaudos duomenimis, už pasirodymus įvairioms auditorijoms buvusiam premjerui T.Blairui klausytojai sumoka daugiau negu bet kam kitam pasaulyje. Už 90 min. trukmės kalbą T.Blairo agentai prašo maždaug 164 tūkst. svarų (arti 600 tūkst. litų).

Apie 2 mln. svarų sterlingų per metus T.Blairui moka investicinis bankas „Morgan Chase“. Buvęs premjeras yra tarptautinės banko tarybos narys. Tarybą sudaro žymūs verslininkai ir visuomenės veikėjai, ji teikia rekomendacijas aukščiausiajai banko vadovybei globalinės strategijos klausimais.

Dar 500 tūkst. svarų per metus T.Blairas gauna iš draudimo kompanijos „Zurich Financial Services“. Sutartis dėl prisiminimų knygos T.Blairo kišenę papildė 4,6 mln. svarų.

Naujas namas

Šitaip buvusio britų premjero turtas vis auga. Per Kūčias T.Blairas su žmona Cherry pasikvietė į savo naujuosius namus apie 100 svečių. Prabangų namą Bekingemšyre, kuris anksčiau priklausė garsiam aktoriui Johnui Gielgudui, šeima nusipirko pernai už 5,75 mln. svarų.

Finansinė gerovė leidžia T.Blairui dalyvauti įvairiausiuose labai brangiai kainuojančiuose, bet mažai naudos duodančiuose renginiuose. Dabar jis rengiasi Artimųjų Rytų konferencijai, kuri skirta ne kariniam konfliktui Gazoje, kaip galima būtų tikėtis, o pasauliniam atšilimui. Renginį finansuoja Šveicarijos bankas.

Pasiuntiniu nepatenkinti

Nepaisant to, kad T.Blairas yra specialus ketvertuko (Jungtinių Tautų, Europos Sąjungos, JAV ir Rusijos) pasiuntinys Artimuosiuose Rytuose, šias savo pareigas jis, regis, atlieka be jokio entuziazmo. Dar spalį jis buvo pakviestas į Saugumo Tarybą atsiskaityti už nuveiktą darbą, bet iki šiol to nepadarė ir sulaukė priekaištų. Jis nė karto neapsilankė Gazos ruože, gerai nors tiek, kad neseniai šia tema pasisakė.

Tačiau T.Blairas negaili pinigų, kai kalba eina apie komfortą. Pasiuntinio darbui jis išsinuomojo visą viešbučio aukštą Rytų Jeruzalėje už 700 tūkst. svarų per metus. Artimiausi specialaus pasiuntinio planai – dalyvauti ekologinėje konferencijoje sausio 21 dieną Abu Dabyje, vasario 2 dieną pasakyti kalbą Masačūsetso universitete ir aplankyti teatrą Kalifornijoje, kur bilietai kainuoja po 380 dolerių.

Lenkia visus

Palyginimui pateikiami duomenys apie kitų „buvusiųjų“ pajamas. Per 8 metus, kai paliko Baltuosius rūmus, Clintonų pora uždirbo 109 mln. dolerių. Seras Johnas Majoras, kuris taip pat buvo Didžiosios Britanijos premjeras, pernai uždirbo 1 mln. svarų. Baronienė Margaret Thatcher gavo 3,5 mln. svarų iš leidyklos HarperCollins“ už du tomus autobiografijos, skirtus Dauningstryte prabėgusiems metams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Premjeras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min