Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Putino dziudo treneris: sportas, alkoholis ir politika

Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs Vladimiro Putino dziudo treneris ir draugas Arkadijus Rotenbergas yra ne tik bankų, uostų ir statybos bendrovių, bet ir 11 alkoholio gamyklų savininkas.

Sportas ir alkoholis tarpusavyje nedera, tačiau Rusijos laikraštis „Vedomosti" išsiaiškino, kad Rusijos dziudo sporto meistras, Rusijos Federacijos nusipelnęs treneris, kadaise Leningrade treniravęs ir patį V.Putiną, tiesiog paniręs į alkoholio verslą. Gal tai ir nebūtų iškilę į dienos šviesą, jei ne prasidėjusi krizė – Rusijoje ėmė bankrutuoti net svaigalų gamintojai.

A.Rotenbergas iki šiol yra Rusijos premjero bičiulis ir priklauso jam artimų žmonių būriui.

A.Rotenbergui ir jo broliui Borisui priklauso 70 proc. banko „Severnij morskoj put“ akcijų, taip pat 25,16 proc. gamybos susivienijimo „Brianspirtprom“ vertybinių popierių. Tai iškilo į viešumą, kai Briansko srities arbitražo teismas, pusę metų stebėjęs minėtą susivienijimą, pagaliau kovo 18 dieną paskelbė jo bendrovių bankrotą.

Tiesa, tos įmonės labiausiai prasiskolinusios bankui „Severnij morskoj put“ ir tarptautiniam Prekybinio bendradarbiavimo bankui, kurio 41,5 proc. akcijų taip pat priklauso broliams Rotenbergams. 2008 metų pabaigoje „Brianspirtprom“ jiems ir dar vienai Rusijos holdingo bendrovei buvo skolingas 489 mln. rublių (apie 49 mln. litų), tad dabar kreditoriai pasirengę imtis visų teisinių priemonių, kad susigrąžintų pinigus.

Nors buvęs treneris yra pelnęs „atsargaus, nemėgstančio greitai priimti sprendimus“ verslininko reputaciją, jo interesai alkoholio versle labai platūs. A.Rotenbergas turi ir Maskvos alkoholinių gėrimų gamyklos „Kristal“ akcijų, tiesa, nedaug – 5,4 procento. Užtat jai kreditų negailėjo jau minėtas „Severnij morskoj put“ ir Prekybinio bendradarbiavimo bankas. Be to, vieną iš dešimties „Kristal“ direktorių tarybos vietų užima banko „Severnij morskoj put“ valdybos pirmininko pavaduotojas Artiomas Obolenskis, o dvi – Rotenbergų teisinės struktūros „ENPIVI Engeneering“ generalinis direktorius ir teisinės įmonės vadovas.

„ENPIVI Engeneering“ atstovų netrūksta ir kitose Rusijos spirito gamyklose, pavyzdžiui, Archangelsko „Rosspirtprom“, Mordovijos „Mordovspirt“, Smolensko „Bachus“, Čerepoveco ir Jaroslavlio alkoholinių gėrimų gamyklose. Kaip prasitarė vienas įtakingas Sankt Peterburgo verslininkas, seniai žinoma, kad A.Rotenbergas kontroliuoja Rusijos spirito pramonę. Jis turi akcijų ir daugybėje kitų vienaip ar kitaip su alkoholio gamyba susijusių įmonių, kurių bendra metų apyvarta siekia 1 mlrd. dolerių.

Plėtodamas šį verslą A.Rotenbergas beveik nepatyrė kliūčių, nes nuo 1960 metų treniravosi vienoje dziudo sekcijoje su V.Putinu. Būsimasis Rusijos prezidentas jį buvo paminėjęs savo, kaip čekisto, ataskaitoje – parašė, kad A.Rotenbergo „susilpnėjęs pavojaus jausmas“. Kai V.Putinas darė karjerą, kaip ant mielių kilo ir jo treneris. Šiandien A.Rotenbergas yra Rusijos nacionalinės dziudo sąjungos aukščiausiosios tarybos pirmininkas ir Sankt Peterburge esančio dziudo klubo „Javara-Neva“ generalinis direktorius. Šio klubo garbės prezidentas – pats V.Putinas.

A.Rotenbergas iki šiol yra Rusijos premjero bičiulis ir priklauso jam artimų žmonių būriui. Verslininkas gerai sutaria ir su visa Rusijos ministro pirmininko administracija.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min