Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs Švedijos užsienio reikalų ministras C.Bildtas: „Karas su Rusija, deja, įmanomas“

Carlas Bildtas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Carlas Bildtas
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas, duodamas interviu leidiniui „Frankfurter Allgemeine“, pareiškė, kad Ukrainai turi būti didinama parama, bei išreiškė nuogąstavimus, jog karas su Rusija yra visai įmanomas.

„Vladimiro Putino noras tęsti konfliktą Ukrainoje priklausys nuo to, kaip toli mes jam leisime nueiti. V.Putinas elgiasi kaip oportunistas. Dabar jis bando užčiuopti silpnąsias Vakarų puses ir daro tai, ką gali. Tačiau jeigu jis susidurs su žiauriu pasipriešinimu, tai paveiks jį. Būtent dėl to mes turime didinti paramą Ukrainai. Visų pirma, mes turime smarkiai padidinti finansinę paramą“, – teigė jis. 

Kalbėdamas apie galimą ginklų tiekimą Ukrainai, diplomatas sakė, kad optimaliausia būtų,jog Rusija pati nutrauktų paramą teroristams. Tačiau jeigu Maskva ir toliau tęs tai, ką daro dabar, „Vakarai greitai nebeturės kito pasirinkimo kaip padėti Ukrainai gynybine ginkluote“. Anot C.Bildto, tai yra pavojinga, tačiau „situacija, kuomet rusai gali laisvai tęsti savo agresiją, yra dar pavojingesnė“. 

Ten dabar sprendžiasi ne tik Ukrainos, bet ir Rusijos, bei Europos likimas

Diplomatas sakė, kad karas tarp Rusijos ir Vakarų šalių, „deja, įmanomas, ir mes turime įdėti visas pastangas, kad užkristume tam kelią“. 

„Dabartinė situacija labai pavojinga. Ten dabar sprendžiasi ne tik Ukrainos, bet ir Rusijos, bei Europos likimas, – sakė jis. – Jeigu mums pavyks sustabdyti Rusijos agresiją ir išlaikyti suverenią ir demokratišką Ukrainą, tai su laiku pakeis ir pačią Rusiją. Jeigu Kremliui pavyks destabilizuoti padėtį Ukrainoje ir paversti ją konfrontacijos zona, Rusijos politikioje įsitvirtins militarizmas, ir tokiu atveju agresija bus nukreipta ne tik prieš Ukrainą“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min