Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs TVF vadovas Dominique'as Straussas-Kahnas teisme pareiškė esąs nekaltas

Dominique'as Straussas-Kahnas su žmona
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dominique'as Straussas-Kahnas su žmona
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Niujorke žurnalistų minia pirmadienį lūkuriavo prie Manhatano teismo rūmų, kuriuose buvęs Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas atsakė į jam pateiktus kaltinimus dėl lytinio nusikaltimo prieš viešbučio kambarinę.

Praėjusį mėnesį kaltintojai teisėjui sakė, kad 62-ejų prancūzų ekonomisto ir diplomato kaltės įrodymų „kasdien daugėja“.

Tuo tarpu gynybos advokatų laiške prokuratūrai teigiama, kad gynyba turi informacijos, „smarkiai pakenksiančios (kambarinės parodymų) patikimumui“.

Kai D.Straussas-Kahnas kartu su savo žmona Anne Sinclair, buvusia prancūzų televizijos žurnaliste, atvyko prie teismo rūmų, jį pasitiko apie 200 reporterių, o grupė viešbučių tarnautojų skandavo „Shame on you“ („Gėda“).

Šiuo metu D.Straussui-Kahnui yra skirtas namų areštas. Iš TVF vadovo posto jis atsistatydino netrukus po jo suėmimo gegužės 14 dieną.

Jeigu teisėjai pripažins kaltinamąjį kaltu dėl sunkiausio iš jam pateiktų kaltinimų, jam gresia nuo 5 iki 25 metų kalėjimo bausmė.

Teisme D.Straussas-Kahnas, kaip ir tikėtasi, savo kaltės nepripažino. TVF vadovas, laikydamas rankas sunertas ir stovėdamas prieš teisėją, paklaustas, ką ketinąs pareikšti, atsakė: „Nekaltas“. Teisėjas Michaelas Obusas nurodė, jog kitas šios bylos svarstymas bus liepos 18 dieną.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min