TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs V.Putino patarėjas A.Ilarionovas: Rusija ruošiasi naujam pasauliniam karui

Andrejus Ilarionovas
Andrejus Ilarionovas
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Rusija atvirai deklaruoja, kad veiksmais Ukrainoje ruošiasi ketvirtajam pasauliniam karui, teigia buvęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas Andrejus Ilarionovas.

Jis aiškina, kad Kremlius deklaruoja, jog šiuo metu ruošiamasi ketvirtajam pasauliniam karuo, kuriame Rusija kovos prieš visą likusį pasaulį. Pasak A.Illarionovo, Rusijos propagandos mašina trečiuoju pasauliniu karu vadina Šaltąjį karą.

„Kalbant apie ketvirtąjį pasaulinį karą – tai nėra terminas, kuris man patinka, ar kurį pats sugalvojau. Tai terminas, kurį naudoja Kremlius ir jis taiso tuos, kurie sako „trečiasis pasaulinis karas“: ne, neteisingai, trečiasis pasaulinis karas baigėsi kartu su Šaltuoju karu prieš 20 metų. Dabar mes pradedame (ir jie to neslepia) ketvirtąjį pasaulinį karą. Ir jie tam ruošiasi jau ilgai“, – šeštadienį Vilniuje vykstančioje NATO Parlamentinėje asamblėjoje sakė A.Ilarionovas.

Pasak jo, vienintelis būdas sustabdyti Rusiją nuo pasaulinio karo sukėlimo – paversti ją demokratine valstybe.

Niekas negali būti užtikrintas, kad naujas karas nebus pradėtas – geriau pasiruošus jam, su daugiau aukų ir kraujo praliejimo, nebent Rusija anksčiau ar vėliau taps demokratine valstybe

„Demokratijos nekovoja viena su kita, turbūt neturėjome pavyzdžio, kai demokratijos viena su kita kariavo. Štai kodėl išspręsti problemą strategiškai galima tik Rusiją paverčiant demokratine valstybe, nepriklausomai nuo to, kiek laiko tai užims. Tai yra vienintelė išeitis šiai krizei ir karui. (...) Niekas negali būti užtikrintas, kad naujas karas nebus pradėtas – geriau pasiruošus jam, su daugiau aukų ir kraujo praliejimo, nebent Rusija anksčiau ar vėliau taps demokratine valstybe“, – tikino buvęs Vladimiro Putino patarėjas.

A.Illarionovas teigė, kad V.Putinas vis dažniau kalba apie tautos genetinį kodą ir ragina tėvynainius pasiaukoti dėl šalies.

„Ponas Putinas kalbėjo apie stiprų rusų tautos genetinį kodą, „kuris paverčia mus – rusus – kitokiais ir viršesniais prieš kitas tautas ir ypač prieš taip vadinamąjį Vakarų genetinį kodą“. Pasak pono Putino, vienas svarbiausių genetinio kodo privalumų yra sugebėjimas mirti dėl tikslo viešai, bendruomenės akyse. Tai yra mažiausiai antras kartas, kai Putinas kalba apie genetinį kodą ir ragina tėvynainius pasiaukoti“, – aiškino A.Ilarionovas.

Jis pasakojo, kad V.Putinas jau kurį laiką skelbia ideologiją, pagal kurią baltarusiai ir ukrainiečiai nėra laikomi atskiromis tautomis ir turėtų priklausyti Rusijos sudėčiai. Anot buvusio Kremliaus patarėjo, šias valstybes Rusijos vadovas laiko tik teritorijomis, o ne tautomis.

Jis tikino, kad dabartinė Rusijos ideologija kuria tokį pasaulio vaizdą, kuriame Baltijos valstybės ir Lenkija turėtų būti sunaikintos, o kontinentinė Europa galėtų būti arba neutrali Putino Rusijos atžvilgiu arba tapti jos sąjungininke.

Buvęs V.Putino vyriausiasis patarėjas tikina, kad karas Ukrainoje neatsitiktinis ir buvo planuojamas daugelį metų, V. Putinui suvokus, kad Ukraina tolsta nuo proeurazinės imperijos interesų sferos: „Pasirengimas agresyviems veiksmams Ukrainoje pastebimas jau 2003 m. vasarą, kai V. Putinas pripažino, kad yra visiškai nepriimtina, jog istorinis Rusijos miestas Kijevas nepriklauso Rusijos Federacijos teritorijai. Vėliau ši legenda buvo stiprinama“.

Kampanija turi tris tikslus

A. Ilarionovo teigimu, šiuo metu vykdoma kampanija turi 3 tikslus: pirmasis – Ukraina, kuri turėtų būti arba V. Putino kontroliuojama, arba sužlugdyta kaip nepriklausoma valstybė; antra – Rusijos pasaulio sukūrimas apjungiant į vieną – Rusijos valstybę didžiausią pasaulio suskaldytą tautą – rusus. Jiems, nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena priklausytų etniniai rusai, rusakalbiai žmonės, kompatriotai ir jų palikuonys, kurie yra kada nors gyvenę Sovietų Sąjungos teritorijoje.

Pranešėjas pabrėžia, kad numatyti planai ir Vakarų Aljansui, kurį norima suskaldyti į dvi stovyklas. Vadinamąsias fronto šalis – Baltijos valstybes reikėtų sunaikinti, kontinentinė Europa turėtų būti neutrali Rusijos atžvilgiu arba ją mėgti.

A. Ilarionovas atkreipia dėmesį, kad Rusijos veiksmai yra naujoviškas, hibridinis, nekonvencinis karas daugeliu aspektų: „Ypatinga yra tai, kad naudojamos visos moderniosios technologijos vienu metu. Tarpusavyje derinamos politinės ir karinės priemonės, naudojamos žvalgybinės ir kontražvalgybinės priemonės, priešų klaidų išnaudojimas, informacinis, propagandinis, kibernetinis karas. Plačiai naudojamos nevyriausybinės organizacijos, religinės organizacijos, privatūs asmenys, finansinės, prekybinės priemonės, korupcija. Kaip priedanga naudojami vaikai ir moterys. Vienas svarbiausių šio karo ypatumų – nebėra aiškios geografinės ar karinės ribos“.

Pranešėjo nuomone, būtina parengti atsakomąją strategiją, pirmiausiai suvokiant, kad tai – karas: „Reikia suvokti, kad V. Putino režimas yra agresyvus, agresyviai kovojantis tiek su vidaus (opozicija), tiek su išorės priešais (Gruzija, Ukraina), suvokti savo klaidas, susitarti dėl ilgalaikių strateginių tikslų ir pradėti juos įgyvendinti. Tarptautinėje teisėje būtina suformuluoti naują agresijos apibrėžimą“.

Pasak A. Ilarionovo, reikėtų naujo tarptautinio dokumento, tokio kaip Helsinkio aktas, kuriame būti patvirtintos Europos valstybių sienos ir reikėtų, kad tokį aktą pasirašytų ir Rusija. Buvusio V. Putino vyriausiojo patarėjo ekonomikos klausimais nuomone vienintelis tikras krizės ir karo sprendimas būtų Rusijos tapimas demokratine valstybe. Tik tuomet bus išvengta aukų ir sukurtas stabilesnis pasaulis, taika ir laisvė, – teigė A. Ilarionovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min