Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čagčarano televizijos stočiai perduota nauja techninė įranga

Čagčarano televizijos stočiai perduota nauja techninė įranga
Vyr. ltn. Jurgio Norvaišos nuotr. / Čagčarano televizijos stočiai perduota nauja techninė įranga
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 17 d. Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės PAG-15 kariai provincijos sostinės Čagčarano televizijos stočiai perdavė naujos techninės įrangos: vaizdo kamerų, kompiuterių transliavimui ir montažui, nešiojamų ir studijos mikrofonų, studijinių apšvietimo lempų, televizorių, biuro baldų ir kitos įvairios įrangos, praneša krašto apsaugos ministerija.

„Tikimės, kad šis Lietuvos specialiosios misijos Afganistane finansuotas ir Provincijos atkūrimo grupės įvykdytas projektas suteiks galimybes vietos gyventojams laiku ir greitai gauti profesionaliai parengtos informacijos apie Goro provincijoje vykstančius procesus, pokyčius ir naujoves. Televizija yra dar vienas galingas įrankis, kurį turite būtinai panaudoti atkurdami savo šalį“, – sakė  susitikime su televizijos stoties darbuotojais dalyvavęs Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vystomojo bendradarbiavimo patarėjas Vainius Kuzmickas. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos kariai, vietos žiniasklaidos atstovai.

Bendradarbiaujant su JAV valstybės departamentu ir nevyriausybine organizacija NAI, kuri rūpinasi nepriklausomos žiniasklaidos vystymu Afganistane, Čagčarano televizijos personalui bus surengti mokymai kaip dirbti su  Lietuvos dovanota technine įranga.

Anksčiau Lietuvos radijas ir televizija (LRT) dovanojo Čagčarano radijo ir televizijos stotims savo naudotos techninės įrangos: mikrofonų, garso pultų, kamerų, stovų, apšvietimo įrangos, kitų priedų.

Goro provincijos, kurios atkūrimu rūpinasi Lietuvos vadovaujama Provincijos atkūrimo grupė, Čagčarane šiuo metu veikia viena televizijos stotis ir vienintelis privatus jaunimo radijas. Televizija rengia savo žinių programą ir retransliuoja valstybinės televizijos programas, tuo tarpu radijas „Saday-E-Adallat“ į eterį išeina kelioms valandoms per dieną. Čagčarane spausdinami ir keli mėnesiniai laikraščiai, kuriuose pateikiamos žinios apie provincijos ir šalies aktualijas, vykdomus projektus, atsakomybės perdavimą vietos saugumo pajėgoms.

PAG nuo pat tarptautinės misijos pradžios Goro provincijoje 2005 metais palaiko draugiškus santykius su vietos žiniasklaida. Lietuvos karių organizuojamuose renginiuose dažnai dalyvauja vietos žurnalistai. Kariai teikia žurnalistams įvairią pagalbą: konsultuoja įrangos naudojimo ir remonto klausimais, kiekvieną mėnesį organizuoja žiniasklaidos atstovų susitikimus, rengia tobulinimosi kursus Kabule, Herate, Čagčarane.

Šiuo metu tarnybą Lietuvos vadovaujamoje Goro provincijos atkūrimo grupėje atlieka penkioliktoji karių pamaina, kuri suformuota daugiausia iš Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių. Tai jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios pagrindą sudaro Birutės bataliono kariai – dalinio kovinė vėliava Afganistane plevėsavo 2008 metais.

Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos, Čekijos, Ukrainos ir Kroatijos atstovai. PAG civilinis elementas sudarytas iš Lietuvos, Japonijos ir JAV biurų, atstovaujančių savo valstybių vyriausybėms ir vykdančių vystomojo bendradarbiavimo programas bei projektus.

Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir užbaigti Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą iki 2013 metų pabaigos. 

Lietuvos vadovaujama tarptautinė provincijos atkūrimo grupė Gore savo veiklą pradėjo 2005 metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Televìzija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min