Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 22d. 17:15

Castro aukština Obamą

Fidelio Castro
REUTERS/„Scanpix“ nuotr. / Fidelio Castro

Buvęs ilgametis Kubos lyderis Fidelis Castro aukština naująjį Jungtinių Valstijų prezidentą Baracką Obamą už jo „sąžiningumą“, tačiau taip pat pažymi, kad jis dar turi atsakyti į daug klausimų.

Penkias savaites trukusią tylą F.Castro sulaužė išpublikuodamas savo komentarą valstybei priklausančiame internetiniame tinklalapyje. 82 metų F.Castro brolis Raulas kiek anksčiau pareiškė, kad B.Obama „atrodo, yra geras žmogus“ ir palinkėjo jam sėkmės. Tačiau jis taip pat pažymėjo, kad naujasis JAV prezidentas galbūt pernelyg aukštai iškėlė žmonių lūkesčius.

F.Castro esė, patalpinta adresu: www.cubadebate.cu pasirodė praėjus kelioms valandoms po to, kai Kubos prezidentas paneigė gandus apie savo brolio sveikatos pablogėjimą. Rašinyje neužsimenama, kodėl nuo gruodžio 15 d. iki šiol jis nerašė taip vadinamų „pasvarstymų“. 2008 m. F.Castro parašydavo po apytiksliai devynias esė per mėnesį.

F.Castro, kurio įvykdyta revoliucija išgyveno 10 JAV prezidentų kadencijų, šiltai atsiliepė apie B.Obamą: „Asmeniškai tai pareiškiau, kad neturiu nė mažiausios abejonės dėl sąžiningumo, su kuriuo B.Obama – 11-asis prezidentas nuo 1959 m. sausio 1 d. – išreiškė savo mintis. Tačiau nepaisant jo kilnių intencijų, lieka daug klausimų, į kuriuos reikia atsakyti“, – rašo F.Castro.

B.Obama seniau yra pareiškęs norįs susitikti su Kubos lyderiai ir pagerinti JAV-Kubos santykius. Jis taip nurodė ketinąs palengvinti keliavimo į Kubą suvaržymus, tačiau išlaikysiąs 46 metus vykdomą JAV prekybos embargą.

Kubos prezidentas taip pat teigė norįs pasikalbėti su B.Obama jei nebus jokių tarpininkų ir jei abi pusės kalbėsis kaip lygiavertės dialogo atstovės.

Jei susitiks JAV ir Kubos lyderiai, tai bus pirmasis kaimyninių tautų lyderių susitikimas per pastaruosius penkis dešimtmečius.

F.Castro taip pat patvirtino trečiadienį susitikęs su Argentinos prezidente Cristina Fernandez de Kirchner, kai ji su oficialiu trijų dienų vizitu lankėsi Havanoje. Argentinos vadovė po valandą trukusio susitikimo su F.Castro pranešė, kad pastarasis jai atrodė sveikas. Tačiau jokios susitikimo nuotraukos nebuvo išplatintos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min