Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 22d. 17:53

Čečėnijoje užfiksuoti nauji homoseksualų persekiojimo atvejai

Protestas prieš homoseksualų persekiojimą Čečėnijoje
Sipa USA / Čečėnijoje užfiksuoti nauji homoseksualų persekiojimo atvejai

Laikraštis „Novaja gazeta“ praneša apie naujus gėjų žudynių Čečėnijoje atvejus. Vienas iš nužudymų buvo įvykdytas mėnuo po to, kai Rusijos Tyrimų komitetas pradėjo tyrimą dėl anksčiau vykdytų homoseksualių asmenų kankinimų ir žudymo. Taip pat leidinys praneša apie čečėnų policijos daromą spaudimą ne tik aukoms, bet ir jų giminaičiams.

„Novaja Gazeta“ praneša apie dar keturis nužudytus Čečėnijos gyventojus. Manoma, kad trys iš jų buvo nužudyti dėl galimai homoseksualios orientacijos. Tarp jų – ir Nacionalinės Rusijos gvardijos darbuotojas. Laikraščio duomenimis, dar vienas Čečėnijos gyventojas buvo suimtas ir nužudytas dėl galimų ryšių su ekstremistais.

Taip pat „Novaja Gazeta“ išsiaiškino, kad prieš gėjus nukreiptos kampanijos aukomis tapo ne tik čečėnai, bet ir rusai. Rusijos miesto Ižvesko gyventojas į Čečėniją atvyko vasario gale – kovo pradžioje. Čia jis buvo sulaikytas, laikomas viename iš slaptų kalėjimų ir tuomet paleistas. Laikraščio duomenimis, vėliau jo pradėta ieškoti Rusijos teritorijoje, kurioje jis ir buvo nužudytas.

Laikraščio „Novaja Gazeta“ redakcija praneša apie čečėnų policijos spaudimą homoseksualių asmenų giminaičiams. Nustatyta keletas atvejų, kai pas aukų giminaičius atėjo čečėnų pareigūnai su paruoštais užpildyti pareiškimais. Juose buvo parašyta: „Mano sūnus/brolis (pavardė, vardas, tėvavardis) išvyko iš respublikos į Maskvą dirbti iki vasario pabaigos. Pretenzijų Čečėnijos policijai neturiu.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Čečėnų specialiosios pajėgos
AFP/„Scanpix“ nuotr./Čečėnų specialiosios pajėgos

Vieną kartą čečėnų policijos pareigūnas reikalavo nereikšti pretenzijų telefonu. Auka atpažino skambinusįjį kaip žmogų, kankinusį homoseksualumu įtariamus suimtuosius.

Be to, tyrimo metu buvo apžiūrėtas kalėjimas Argune, kur, kaip balandžio pradžioje pranešė „Novaja gazeta“, buvo įkalinti homoseksualūs asmenys. Pastato vieta ir kameros visiškai atitiko čia kalėjusių asmenų aprašymus.

Be to, tyrimo metu buvo apžiūrėtas kalėjimas Argune, kur, kaip balandžio pradžioje pranešė „Novaja gazeta“, buvo įkalinti homoseksualūs asmenys. Pastato vieta ir kameros visiškai atitiko čia kalėjusių asmenų aprašymus.

Tyrimas dėl homoseksualų persekiojimo vyksta jau mėnesį. Artimi tyrimui šaltiniai sakė, kad šiomis dienomis bus priimtas sprendimas neiškelti baudžiamosios bylos.

Leidinyje rašoma, kad toks sprendimas bus priimtas dėl techninių priežasčių. Rusijos Tyrimų komitetas tokį nutarimą argumentuos tuo, kad tyrėjai neatliko visų pagal planą numatytų patikrinimo veiksmų.

Tiesa, šiuo metu vykdomi du tyrimai. Pirmasis – dėl masinių Rusijos ir Čečėnijos piliečių įkalinimų, kankinimų ir žudymų dėl jų seksualinės orientacijos. Dar vienas tyrimas vyksta dėl Čečėnijos valdžios institucijų ir religinės bendruomenės grasinimų šią temą į dienos šviesą iškėlusiems „Novaja Gazeta“ žurnalistams.

Paskutinę savaitę paaiškėjo, kad homoseksualų ir transeksualų teises ginanti Rusijos LGBT organizacija jau nuo pirmosios publikacijos „Novaja gazeta“ laikraštyje padėjo iš Čečėnijos pabėgti daugiau nei 40 homoseksualių asmenų ir taip išgelbėjo jų gyvybes. Devyni iš jų liko Rusijoje.

Tiesa, po to, kai žurnalistai paskelbė apie gėjų persekiojimą Čečėnijoje, vietos valdžios atstovai atsakė, kad čia homoseksualų apskritai nėra. Prezidento atstovas spaudai Alvi Karimovas balandžio pabaigoje teigė, kad „neįmanoma naikinti to, ko nėra“.

Temos: 2 Gėjai Čečėnija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min