Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Čekijos mieste – į Staliną ir Hitlerį panašaus Vladimiro Putino plakatas

Vladimiro Putino didžiulė karikatūra ant Libereco miesto rotušės
„Youtube.com/Double Power“ stop kadras / Vladimiro Putino karikatūra ant Libereco miesto rotušės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Čekijos Libereco miesto merė Martina Rosenbergova ir jos vaikai sulaukė anoniminių grasinimų, kai leido asociacijai „Dekomunizace“ ant miesto Rotušės iškabinti plakatą, kuriame Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vaizduojamas kaip diktatorius. Kaip praneša ceskatelevize.cz, V.Putinas plakate yra su Hitlerio ūsais ir mėgdžioja mėgstamą Stalino rankų gestą.

Šiuo plakatu norėta pabrėžti, kad pasaulyje plinta Rusijos diktatūra. 

„Esu nemaloniai nustebinta, nuliūdau ir susikrimtau. Emocijos buvo prieštaringos. Bet turiu pasakyti, kad žmonės rašė ir teigiamų atsiliepimų“, – sakė merė.

V.Putino figūra ant Libereco rotušės iškabinta antradienio rytą, tiesiai virš paminklo 1968 metų Sovietų sąjungos okupacijos aukoms atminti. Akcijos sumanytojas, vietos knygų pardavėjas ir renginių organizatorius Martinas Fryčas Čekijos televizijai sakė, kad jį nustebino geranoriška miesto savivaldybė.

„Youtube.com/Double Power“ stop kadras/Vladimiro Putino didžiulė karikatūra ant Libereco miesto rotušės
„Youtube.com/Double Power“ stop kadras/Vladimiro Putino didžiulė karikatūra ant Libereco miesto rotušės

Jis teigė galvojęs, kad reikės imtis drastiškų veiksmų ir plakatą kabinti nelegaliai, bet to neprireikė. Merė M.Rosenbergova tikino, kad tai buvo žmonių akcija, ne politikų. Tokiu būdu norėta paremti ukrainiečius, išgyvenančius Rusijos agresiją.

Asociacija tokiu būdu norėjo atkreipti dėmesį į Rusijos agresiją ir jos veiksmų panašumą į tai, kad naciai prieš Antrąjį pasaulinį karą panašiai perėmė ir aneksavo Čekoslovakijai priklausiusį Sudetų kraštą. Todėl plakato autoriai pavaizdavo V.Putiną panašų ir į Hitlerį, ir į Staliną.

VIDEO: Čekijos Libereco mieste iškabintas pašiepiantis V.Putiną plakatas
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min