2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas kritikuojamas dėl visuotinės amnestijos

Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas sulaukė kritikos bangos ketvirtadienį, kai paskelbė visuotinę amnestiją tūkstančiams nuteistų arba įtariamų nusikaltėlių, tarp kurių yra tokių, kurie buvo nuteisti arba teisiami už sukčiavimą stambiu mastu.
Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas
Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Čekijos Respublikos nepriklausomybės 20-ųjų metinių proga šalies vadovo priimtu sprendimu, į laisvę išeis maždaug 7 tūkst. 400 kalinių iš 23 tūkstančių.

„Kiekviena amnestija privalo turėti skaidrią filosofiją. Bet šiuo atveju, aš vis dar bandau ją surasti“, – Čekijos Aukščiausiojo teismo vadovė Iva Brozova sakė žurnalistams.

Pagal amnestiją į laisvę daugiausia išeis tie nuteistieji, kuriems skirta mažesnė nei septynerių metų laisvės atėmimo bausmė, ir vyresni nei 75-erių metų nuteistieji, kuriems skirta bausmė neviršija 10 metų laisvės atėmimo.

Prezidentas taip pat nurodė nutraukti ilgiau nei aštuonerius metus trunkančias teismines procedūras tais atvejais,  jeigu už įtariamus nusikaltimus numatyta bausmė neviršija 10 metų laisvės atėmimo.

„Šiuo poelgiu siekiama suteikti naują galimybę tiems šalies piliečiams, kurie pažeidė įstatymą, tačiau nėra užkietėję nusikaltėliai“, – sakė V.Klausas interviu laikraščiui „Dnes“.

Čekijos spauda ketvirtadienį priminė kelias sensacingas bylas, kuriose nuteistiesiems taip pat bus pritaikyta ši amnestija.

Tarp jų yra už mokesčių vengimą nuteistas garsus šalies verslininkas Tomas Pitras ir buvęs Čekijos futbolo asociacijos vadovas Františekas Chvalovsky, kuris įtariamas iššvaistęs 60 mln. eurų.

Tuo tarpu socialdemokratas Jiris Dienstbieras, vienas iš kandidatų, siekiančių pakeisti dvi kadencijas prezidentavusį V.Klausą po kovo mėnesio rinkimų, pareiškė, kad ši amnestija yra darbą baigiančio prezidento „dovana savo draugams verslo sektoriuje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min