Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 4d. 07:18

Čekijos užsienio reikalų ministras: į šalį neturėtumėme įsileisti rusų, kad Rusija paskui nesugalvotų jų „ginti“

Čekijos užsienio reikalų ministras Lubomiras Zaoralekas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Čekijos užsienio reikalų ministras Lubomiras Zaoralekas

Čekijos užsienio reikalų ministras Lubomiras Zaoralekas pareiškė, kad po Rusijos invazijos į Ukrainą sunku tikėtis sėkmingų derybų vizų klausimu tarp Čekijos ir Rusijos.

„Radio Praha“ rašo, kad po L.Zaoraleko pasisakymo Rusija gali ne tik atsisveikinti su viltimis dėl bevizio režimo su Čekija, bet ir tegu ruošiasi tam, kad rusams išvis gali būti nesuteikiamas leidimas gyventi Europos Sąjungoje.

„Mes daug kartų girdėjome iš Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, kad Rusija yra pasirengusi ginti savo piliečių teises, kad ir kur jie būtų. Kaip gali vykti derybos dėl bevizio režimo po tokių pasisakymų? Rusija visuomet tuo buvo labai suinteresuota. Tačiau jeigu Rusijos piliečių persikėlimas gyventi į kitą valstybę sukelia tokį pavojų tai šaliai, kaip mes galime remti bevizio režimo idėją?“ – klausė čekų diplomatijos vadovas.

L.Zaoraleko teigimu, išvis būtų geriausia į Čekijos teritoriją neįsileisti Rusijos piliečių, kadangi jų pasilikimas šalyje gali tapti Rusijos invazijos pretekstu.

Čekijos premjeras Bohuslavas Sobotka anksčiau pranešė, kad neketinama atšaukti Čekijos ambasadoriaus iš Rusijos. Jo teigimu, toks tik vienos Čekijos poelgis neduotų jokio rezultato. Tačiau jeigu visos ES šalys nuspręstų taip pasielgti, Praha taip pat atšauktų savo ambasadorių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min