Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chaosas Rytų Ukrainoje Aukščiausiosios Rados deputatės akimis: sušaudyta 10 rusų karių, Luhanske nusikalstamumas išaugo tris kartus, Donecko milicija perėjo į separatistų pusę

Prorusiški separatistai Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prorusiški separatistai Donecke
Šaltinis: 15min
0
A A

Situacija Rytų Ukrainoje tampa vis grėsmingesnė. TSN.ua praneša, kad Donecko srityje beveik visi milicijos pareigūnai išdavė Ukrainą ir perėjo į separatistų pusę. Luhanske padėtis kiek geresnė – pusė milicininkų liko ištikimi Ukrainai.

Luhanskas: nusikalstamumas išaugo tris kartus

Aukščiausiosios Rados deputatė Lesija Orobets savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad Luhanske apie pusė milicijos pareigūnų perėjo į prorusiškų sukilėlių pusę, pusė liko lojalūs Ukrainai.

Kadangi pareigūnai užsiėmę, nusikalstamumas išaugo tris kartus. Kita padidėjusio nusikalstamumo priežastis – išaugęs nedarbas, todėl žmonės pradeda plėšikauti

Anot L.Orobets, Luhansko srityje keliuose pastatyti patikros postai, juose patruliuoja Ukrainos valdžiai ištikimi milicininkai. Tačiau kadangi pareigūnai užsiėmę, nusikalstamumas išaugo tris kartus. Deputatė pažymi, kad kita padidėjusio nusikalstamumo priežastis – išaugęs nedarbas, todėl žmonės pradeda plėšikauti. 

Doneckas: milicija išdavė Ukrainą

Tuo tarpu Donecko srityje beveik visa milicija perėjo į separatistų pusę, ir beveik visi patikros punktai yra kontroliuojami diversantų. Anot politikės, Donecke taip pat matyti ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų grupuočių.

„Jeigu situacija drastiškai nepasikeis per 24 valandas, Ukrainos sienos apsaugos kariai ir armija nepajėgs atlaikyti Rusijos atakų pasienyje – jų komunikacijos linijos yra praktiškai atkirstos“, – rašo L.Orobets.

Nušauti 10 rusų karių

Politikė džiaugiasi, kad Rytų Ukrainoje tebėra daug žmonių, kurie nenori tapti Vladimiro Putino pavaldiniais ir kovoja su diversantais. 

Dūmos deputatė savo pranešimą apie įvykius Ukrainoje baigia liūdna pastaba: „Per pastarąsias 24 valandas aš galų gale supratau, kai lengva buvo kautis „namų aikštelėje“ Kijeve“

L.Orobets teigimu, pirmadienį 10 „mažų žalių žmogeliukų“ buvo nušauti keliuose patikros punktuose Donecko srityje. Trys nepriklausomi šaltiniai jai patvirtino, kad trys nežinomi ginkluoti asmenys atvyko prie rusų karių kontroliuojamų patikros punktų, iš automatinių ginklų juos sušaudė ir staigiai pasišalino. „Savanoriavimas Donecke“, – rašė politikė. 

(Reikia pažymėti, kad net Ukrainos žiniasklaida nepatvirtina šio L.Orobets pranešimo apie nušautus Rusijos karius) 

L.Orobets žiniomis, jokių ženklų apie galima antiteroristinę operaciją Rytų Ukrainoje nėra. 

Dūmos deputatė savo pranešimą apie įvykius Ukrainoje baigia liūdna pastaba: „Per pastarąsias 24 valandas aš galų gale supratau, kai lengva buvo kautis „namų aikštelėje“ Kijeve“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min