Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

„Charlie Hebdo“ atakos metinių proga savo viršelyje paskelbs ginkluoto Dievo karikatūrą

Prancūzijos satyrinis savaitraštis „Charlie Hebdo“ paminės metų sukaktį po atakų prieš savo redakciją, viršelyje išspausdindamas karikatūrą, kurioje pavaizduotas barzdotas Dievas, užsikabinęs ant peties Kalašnikovo automatą, ir užrašas: „Praėjo vieni metai. Žudikas vis dar laisvėje.“

Šis specialus numeris, kurio bus išleista milijonas egzempliorių, spaudos kioskuose pasirodys trečiadienį, o dešimtys tūkstančių egzempliorių bus išplatinta užsienyje.

Jis bus išleistas praėjus metams po to, kai broliai Cherifas ir Saidas Kouachi įsiveržė į „Charlie Hebdo“ redakciją Paryžiaus rytuose ir nužudė 12 žmonių, tarp jų aštuonis šio savaitraščio darbuotojus.

Ta ataka buvo įvykdyta praeitų metų sausio 7-ąją, o atsakomybę dėl jos prisiėmė Arabijos pusiasalio „al Qaeda“ (AQAP).

Specialiajame numeryje bus išspausdintos karikatūros, sukurtos penkių „Charlie Hebdo“ dailininkų, nužudytų per sausio 7-osios išpuolį, taip pat kelių kviestinių menininkų kūriniai.

Be to, 2011 metais „Charlie Hebdo“ redakcija buvo apmėtyta Molotovo kokteiliais ir buvo priversta persikelti į kitą vietą. Jos darbuotojams buvo paskirta policijos apsauga, kai šis leidinys 2006 metais paskelbė musulmonų pranašą Mahometą vaizduojančias karikatūras.

Specialiajame numeryje bus išspausdintos karikatūros, sukurtos penkių „Charlie Hebdo“ dailininkų, nužudytų per sausio 7-osios išpuolį, taip pat kelių kviestinių menininkų kūriniai.

Karikatūrininkas Laurent'as Sourisseau, perėmęs vadovavimą savaitraščiui pro kruvinos atakos, taip pat parašė piktą vedamąjį, kuriame gina sekuliarizmą.

Jis pasmerkė „fanatikus, tapusius žiauriais dėl Korano“, taip pat kitų religijų ekstremistus, kurie tikėjosi, kad bus sužlugdytas leidinys, „drįstantis juokti iš religingųjų“.

L.Sourisseau, žinomas Risso slapyvardžiu, per pernykštį išpuolį buvo sunkiai sužeistas ir vos išvengė mirties.

Likus mėnesiui iki tos atakos „Charlie Hebdo“ padėtis buvo nepavydėtina: savaitraščiui grėsė uždarymas, kai jo buvo parduodama mažiau negu 30 tūkst. egzempliorių. Atrodė, kad jo provokuojanti ir jokių ribų nepripažįstanti satyra išėjo iš mados.

Tačiau po pasaulį sukrėtusių atakų buvo dosniai aukojama nužudytųjų atminimui. Pirmojo naujo numerio buvo nupirkta 7,5 mln. egzempliorių, o 200 tūkst. žmonių užsiprenumeravo savaitraštį.

Lapkritį Paryžių supurtė kitas išpuolis – virtinė koordinuotų atakų keliose sostinės vietose, nusinešusių 130 žmonių gyvybių. Dėl šios atakos atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius