TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Charlie Hebdo“ atsakas į žudynes – naujos pranašo Mahometo karikatūros

„Charlie Hebdo“ vienam numeriui virto „Charia Hebdo“.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Charlie Hebdo“ vienam numeriui virto „Charia Hebdo“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po teroristų surengtų žudynių geriausius karikatūristus praradęs prancūzų satyrinis žurnalas „Charlie Hebdo“ nepasiduoda ir savo naujame numeryje žada paskelbti naujų musulmonų pranašo Mahometo karikatūrų.

Apie tai pranešė leidinio advokatas Richardas Malka, praneša „France Info“. Naujas „Charlie Hebdo“ numeris, pirmasis po žudynių, išeis šį trečiadienį.

„Mes neatsitrauksime. Žodžiai „Aš – Charlie“ reiškia ir teisę burnoti prieš Dievą, teisę kritikuoti religiją, todėl kad tame nėra nieko baisaus“, – pareiškė advokatas.

„Jokiu būdu negalima kritikuoti žydo už tai, kad jis žydas, musulmono – už tai, kad jis musulmonas, krikščionio – už tai, kad jis krikščionis. Bet galima sakyti viską, ką nori, net pačius baisiausius dalykus – ką mes ir darome – apie krikščionybę, judaizmą ir islamą, nes už visų šių gražių lozungų yra ji – „Charlie Hebdo“ realybė“, – pridūrė R.Malka.

Jo teigimu, „humoras be savęs išjuokimo – ne humoras“.


Mes neatsitrauksime. Žodžiai „Aš – Charlie“ reiškia ir teisę burnoti prieš Dievą, teisę kritikuoti religiją, todėl kad tame nėra nieko baisaus“, – pareiškė R.Malka.

„Mes juokiamės iš savęs, iš politikos, religijų – tokia yra dvasinė būsena, kurios reikia siekti”, – teigia advokatas.

Jis pranešė, kad naują „Charlie Hebdo“ numerį redakcija rengia su dideliu įkarščiu. Žurnalas sausio 14 dieną turėtų pasirodyti milijono egzempliorių tiražu.

„Šis numeris bus grandiozinis, nes tai – gyvenimo ir išgyvenimo gestas. Mes neatsitrauksime nė per pėdą, kitaip viskas, ką mes padarėme, būtų beprasmiška“, – pažadėjo „Charlie Hebdo“ advokatas.

Sausio 7 dieną automatais ginkluoti teroristai – broliai Cherifas ir Saidas Kouachi užpuolė „Charlie Hebdo“ redakciją ir nužudė 10 žurnalistų, vieną apsaugininką ir vieną policininką. Nuo teroristų rankos žuvo garsiausi žurnalo ir Prancūzijos karikatūristai. Teroristai pareiškė, kad šias žudynes surengė keršydami už tai, kad „Charlie Hebdo“ spausdino pranašo Mahometo karikatūras.

Penktadienį po įnirtingų gaudynių teroristai buvo užspeisti Damarten an Goelio rajone, į šiaurę nuo Paryžiaus. Jie užsibarikadavo spaustuvėje paėmę įkaitą. Per šturmą broliai buvo nukauti, o įkaitas liko gyvas.

Tuo pat metu buvo šturmuota ir košerinė žydų parduotuvė Paryžiuje, kurioje brolių bendras Amedy Coulibaly laikė paėmęs keliolika įkaitų. Dieną prieš tai jis paspruko nušovęs policininkę. Per šturmą teroristas buvo nukautas, tačiau žuvo ir keturi įkaitai.

Sekmadienį Prancūzijoje buvo surengtos milžiniškos eitynės už vienybę, kuriose dalyvavo keli milijonai žmonių. Drauge su prancūzais eitynėse Paryžiuje žygiavo ir daugelio pasaulio šalių vadovai bei atstovai. Lietuvai šiose eitynėse atstovavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min