Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 20:45

Chirurgas iš Archangelsko: gydytojai nebuvo įspėti apie radiacijos paveiktus pacientus

Po sprogimo karinėje bazėje Rusijos šiaurėje užfiksuotas trumpas spinduliuotės padidėjimas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Po sprogimo karinėje bazėje Rusijos šiaurėje užfiksuotas trumpas spinduliuotės padidėjimas

Rusų gydytojas socialiniame tinkle viešai patvirtino, kad po sprogimo raketų bandymų poligone Archengelsko srityje, jo kolegos radiacijos paveiktus pacientus gydė neįspėti apie incidentą ir be elementarios įrangos.

Rugpjūčio 8 dieną sprogimas raketų bandymų poligone pražudė septynis žmones, dar šešis sužeidė. Trys nukentėjusieji buvo nuvežti į Archangelsko regioninę klinikinę ligoninę.

Praeitą savaitę portalas „The Moscow Times“, cituodamas penkis anoniminius šaltinius iš ligoninės, rašė, kad iš pradžių medicinos personalas nebuvo įspėtas, jog dirba su radiacijos paveiktais pacientais.

Tiriamosios žurnalistikos laikraštis „Novaja Gazeta“ ir BBC taip pat citavo anoniminius šaltinius.

„The Moscow Times“ atrado šioje ligoninėje dirbančio chirurgo Igorio Semino įrašą socialiniame tinkle „Vkontakte“. Jis rugpjūčio 14 dieną viešai kritikavo pareigūnų atsaką į incidentą.

„Mano kolegos atsidūrė prieš pacientus visiškai be nieko, net be paprasčiausio respiratoriaus, – rašė I.Seminas. – Niekas nieko nesakė (gydytojams): jie nebuvo net įspėti. Jie buvo apleisti ir palikti pasirūpinti patys savimi."

„The Moscow Times“ rašo, kad I.Seminas nesutiko plačiau pakomentuoti situacijos.

Du tapatybės nenorėję viešinti gydytojai iš Archangelsko regioninės klinikinės ligoninės portalui sakė, kad rugpjūčio 8-ąją, sprogimo vakarą, I.Seminas dirbo, tačiau nebuvo atsakingas už trijų pacientų gydymą.

Ketvirtadienį Kremlius paskelbė nekomentuosiantis anoniminiais šaltiniais paremtos informacijos, pasirodžiusios žiniasklaidoje.

Anksčiau „The Moscow Times“ rašė, kad gydytojai, gydę radiacijos aukas, buvo nuskraidinti į Maskvą medicininiam patikrinimui. Pranešama, kad vieno jų raumeniniame audinyje rasta radiaktyviojo Cs-137.

Trečiadienį su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu susitikęs Vladimiras Putinas sakė, kad pakilęs radiacijos lygis nekelia pavojaus.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:39
02:39
00:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min