Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Chodorkovskis mano, kad jo likimą lems politinis sprendimas

M.Chodorkovskio veide jau galima išvysti šypseną, nors Maskvoje nagrinėjama antroji jo byla.
„Scanpix“ nuotr. / M.Chodorkovskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Buvęs naftos bendrovės „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis per interviu užsienio spaudai pareiškė tikintis, kad atgaus laisvę, kai atliks bausmę kalėjime, paskirtą pirmojoje baudžiamojoje byloje.

„Sistema bijo mano išėjimo į laisvę. Antra vertus, toliau mane laikyti kalėjime taip pat neparanku valdžios reputacijai. Manau, galutinis sprendimas dėl mano tolesnio likimo dar nepriimtas“, – pareiškė M.Chodorkovskis interviu Vokietijos savaitraščiui „Der Spiegel“.

Drauge buvęs oligarchas mano, kad sprendimas dėl jo likimo priimamas ne Maskvos Chamovnikų teisme, kur nagrinėjama antroji M.Chodorkovskio ir buvusio jo verslo partnerio bendrovės „Menotem“ vadovo Platino Lebedevo byla.

„Mano byloje teismas iš viso mažai ką sprendžia. Politiniu požiūriu yra ir stiprių argumentų mane paleisti, ir ne mažiau rimtų interesų įtakingų žmonių, kurie prieštarauja, kad taip viskas pakryptų“, – sakė jis.

Vis dėlto M.Chodorkovskis pabrėžė, kad nors ir nebetiki teismų jėga, gins savo požiūrį.

„Veikti taip, tarsi vyksta normalus teismo procesas, kuriame reikia įtikinti teisėją ir visuomenę savo teisumu. Aš negaliu padaryti įtakos politiniam sprendimui. Bet aš galiu padaryti viską, kad niekas šalyje neabejotų: jokio pagrindo kaltinimui nėra“, – sakė jis.

Atsakydamas į leidinio korespondento klausimą, kaip jis naudosis laisve, jeigu bus paleistas, buvęs „Jukos“ vadovas atsakė: „Su pagarba. Kaip to verta laisvė. Bet neišduodamas savo principų.“

M.Chodorkovskis buvo areštuotas 2003 metų pabaigoje, o P.Lebedevas – 2003 metų liepą.

2005 metų gegužės 31 dieną juos nuteisė Maskvos Meščiansko teismas dešimties metų laisvės atėmimu pagal kaltinimą sukčiavimu ir mokesčių nemokėjimu, jie buvo išsiųsti į koloniją. Vėliau Maskvos miesto teismas sumažino bausmę iki aštuonerių metų kiekvienam.

Apie antrąją baudžiamąją bylą M.Chodorkovskiui ir P.Lebedevui sužinota 2005 metais, kai ėjo į pabaigą pirmasis teismo procesas Meščiansko teisme. 2009 metais abu jie buvo grąžinti į Maskvą dėl būsimo teismo antrojoje byloje ir nuo to laiko laikomi tardymo izoliatoriuje.

Pagal naujus kaltinimus Rusijos generalinė prokuratūra inkriminuoja buvusiems „Jukos“ vadovams „svetimo turto grobimą organizuota grupe stambiu ir itin stambiu mastu ir jo legalizavimą“.

Antrąją baudžiamąją bylą M.Chodorkovskis vadina motyvuota politikos bei korupcijos požiūriu ir teigia, jog procesą inicijavo žmonės, kurie nenori, kad jis išeitų į laisvę. Teisminį persekiojimą buvęs naftos bendrovės vadovas aiškina tuo, kad jis rėmė nepriklausomą opoziciją.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min