Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 15d. 12:08

„Costa Concordia“: ekspertai skelbs juodosios dėžės duomenis

„Costa Concordia“ kruizinis laivas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Costa Concordia“ kruizinis laivas

Italijos ekspertai pirmadienį paskelbs kruizinio laivo „Costa Concordia“ juodosios dėžės duomenis. Laivo katastrofa ties Italijos krantais įvyko sausio mėnesį, jos metu žuvo 32 žmonės.

Ikiteisminis įvykio tyrimas jau baigiamas. Paskelbus juodosios dėžės duomenis, teisėjas priims sprendimą dėl baudžiamosios bylos kėlimo. Ekspertai teisme turėtų pateikti smulkiausias nelaimės detales, kurios nulems tolimesnę bylos eigą. Tiesa, ekspertų ataskaita jau paskelbta viešai, tad dauguma detalių jau žinoma. Teigiama, kad laive vyravo visiškas chaosas, įgula nebuvo tinkamai paruošta.

Pirmadienį vyksiančiame teismo posėdyje, kaip tikimasi, dalyvaus ir laivo kapitonas Francesco Schettino. Vyras kaltinamas sukėlęs laivo katastrofą ir per neatsargumą nužudęs žmones. Kapitonas ginasi sakydamas, kad be jo atliktų veiksmų būtų žuvę daug daugiau keleivių. 

Kruizinis laivas nelaimės dieną prie salos priplaukė per greit ir per arti. Dėl nelaimės kaltinami devyni žmonės, trys iš jų – „Costa Crocerie“ bendrovės vadovai. 

Teismai turėtų prasidėti ne anksčiau nei kitų metų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min