Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

CŽV vadovas: JAV ir Šiaurės Korėjos santykių krizės paaštrėjimas nėra neišvengiamas

JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) direktorius Mike'as Pompeo sekmadienį pareiškė, kad Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos santykių krizės paaštrėjimas „nėra neišvengiamas“, bet jis esą nenustebtų, jei Pchenjanas surengtų naują raketos bandymą.
Mike'as Pompeo
Mike'as Pompeo: JAV ir Šiaurės Korėjos santykių krizės paaštrėjimas nėra neišvengiamas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Praėjusią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino Pchenjanui „ugnimi ir įniršiu“, jei šis nesiliaus grasinti Vašingtonui branduoliniais ginklais. Šiaurės Korėja savo ruožtu paskelbė apie planus paleisti raketų Guamo link.

Paklaustas, ar žmonės turėtų dėl to nerimauti, M.Pompeo televizijos laidai „Fox News Sunday“ sakė, kad nėra jokios grėsmės, kuri būtų neišvengiama.

„Šiandien nėra nieko neišvengiama. Bet nesuklyskime dėl to. Padidėjusi tikimybė, kad Denveryje bus branduolinė raketa, yra labai rimta grėsmė“, – teigė jis.

M.Pompeo: „Turiu galvoje, kad girdėjau žmones kalbant, jog esame ant branduolinio karo slenksčio. Bet jokia žvalgybinė informacija nerodo, kad šiandien esame tokioje padėtyje.“

„Turiu galvoje, kad girdėjau žmones kalbant, jog esame ant branduolinio karo slenksčio. Bet jokia žvalgybinė informacija nerodo, kad šiandien esame tokioje padėtyje“, – pridūrė CŽV direktorius.

Anot jo, JAV žvalgybos bendruomenė gana gerai nutuokia, kas vyksta Šiaurės Korėjoje.

M.Pompeo sakė esąs įsitikinęs, kad Kim Jong Uno vadovaujamas Pchenjanas ir toliau vystys savo raketų pajėgumus, todėl dar vienas bandymas jo esą nenustebintų.

„Liepą jis surengė du bandymus, taigi nenustebčiau, jei įvyktų dar vienas raketos bandymas“, – teigė jis.

„Labai didelė grėsmė“

Anot ekspertų, praėjusio mėnesio raketų bandymai rodo, kad Šiaurės Korėjos režimas jau turi tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM), galinčių nuskrieti į JAV žemyninę dalį.

Praėjusią savaitę dienraštis „The Washington Post“ pranešė, kad JAV Gynybos žvalgybos agentūra (DIA) dabar yra įsitikinusi, jog Šiaurės Korėjai jau pavyko sukurti pakankamai mažą branduolinę galvutę, kad būtų galima ją uždėti ant ICBM.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV prezidentas Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./JAV prezidentas Donaldas Trumpas

M.Pompeo nepasakė, kada Pchenjanas taptų pajėgus surengti branduolinę ataką, nukreiptą į JAV žemyninę dalį.

„Ko gero, būtų teisinga teigti, kad jie juda pirmyn itin grėsmingu greičiu“, – sakė jis.

Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Herbertas Raymondas McMasteris taip pat sakė, kad Šiaurės Korėjos keliama grėsmė „artėja prie kulminacijos“, tačiau per interviu televizijai ABC jis teigė, kad „nesame arčiau karo nei buvome prieš savaitę“.

„Mūsų reakcija – kad esame pasirengę kariniu atžvilgiu, jei to prireiktų. Imamės visų įmanomų nekarinių veiksmų, kad išspręstume šią labai didelę grėsmę JAV ir visam pasauliui“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius