Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiojoje Britanijoje – rekordinis darbuotojų iš Rytų Europos antplūdis

Londonas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Londonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Atvykusių iš užsienio darbuotojų skaičius pasiekė rekordą. Kaip skelbia britų žiniasklaida, daugiausia žmonių, ieškančių darbo, atvažiuoja iš Rytų Europos šalių.

Kaip skelbia „Daily Mail“, atvykėlių iš užsienio skaičius Didžiojoje Britanijoje pasiekė rekordą – dabar jų čia yra 2,401 mln. Rekordą pasiekė ir atvykusiųjų iš Rytų Europos skaičius – jų čia dabar, oficialiais duomenimis, yra apie 551 tūkst. Vadinasi, atvykėlių darbuotojų per septynerius metus Didžiojoje Britanijoje padaugėjo apie milijonu.

Didžiosios Britanijos žiniasklaida pastebi, kad šis imigrantų skaičius auga recesijos metu šimtams tūkstančių britų prarandant darbą bei paskelbus duomenis, jog darbo neturi apie penki milijonai britų.

Imigrantų skaičiaus spartus augimas Didžiojoje Britanijoje buvo užfiksuotas ir 2008 metų pabaigoje, kai čia dirbo apie 2,377 mln. atvykėlių. Vėliau Didžiojoje Britanijoje buvo skelbiama, kad imigrantų skaičius mažėja, nes daug rytų europiečių, neradę darbo, išvyko namo.

Tačiau nauji duomenys rodo, kad šį pavasarį darbuotojų iš Rytų Europos skaičius vėl ėmė augti. Per tris mėnesius imigrantų iš Rytų Europos skaičius išaugo 54 tūkstančiais. Atvykėlių iš kitų pasaulio dalių skaičius – kur kas mažesnis.

„Daily Mail“ pabrėžia, kad rytų europiečių grįžimas į Didžiąją Britaniją gali reikšti tai, jog čia ir vėl atsiranda daugiau darbo vietų. Tiesa, pripažįstama, kad imigrantai dažniausiai dirba tokius darbus, kokių nenori imtis patys britai arba už kuriuos per mažai mokama.

Šis imigrantų darbuotojų skaičius yra rekordinis nuo pat 1997 metų, kai pirmą kartą oficialiai buvo paskelbti tokie skaičiavimai Didžiojoje Britanijoje. Tuomet darbuotojų imigrantų buvo 966 tūkst.

Kai kurie politikai jau siūlo griebtis griežtesnių atvykėlių įdarbinimo priemonių, teigdami, kad yra rizika, jog ekonomikos augimas Didžiojoje Britanijoje vyks be aktyvesnių pačių britų pastangų darbo rinkoje. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min