Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2018 06 06, 09:00

D.Trumpas atleido padėjėją, juokavusią apie „mirštantį“ karo didvyrį Johną McCainą

Donaldas Trumpas atleido padėjėją, kuri sakė, kad vėžiu sergančio senatoriaus Johno McCaino nepritarimas prezidento paskirtai pareigūnei nėra svarbus, nes „jis šiaip ar taip miršta“, antradienį paskelbė Baltieji rūmai.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas atleido padėjėją, juokavusią apie „mirštantį“ karo didvyrį Johną McCainą / „Scanpix“/AP nuotr.

Abi partijos Baltiesiems rūmams reiškė pasipiktinimą dėl gegužę išsakytos ir Kelly Sadler priskiriamos pastabos.

„Kelly Sadler nebedirba prezidento biure“, – sakoma trumpame Baltųjų rūmų atstovo pavaduotojo Rajo Shaho pranešime.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kelly Sadler
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kelly Sadler

81 metų J.McCainas užsiminė, kad nepritaria dabartinės CŽV direktorės Ginos Haspel paskyrimui dėl jos ankstesnio vaidmens įtariamų teroristų šiurkščių tardymų programoje, kuri buvo vykdoma prezidentaujant George'ui W.Bushui

Arizonai atstovaujantis senatorius, kuris Vietnamo karo metu buvo paimtas į nelaisvę ir kankinamas, dabar namuose šioje valstijoje grumiasi su smegenų vėžiu.

Televizija CNN citavo Baltųjų rūmų pareigūną, sakiusį, kad K. Sadler per vieną darbuotojų susirinkimą norėjo pajuokauti, bet pokštas nepavyko.

Kitą neįprastą ir Vašingtoną pribloškusį J.McCaino puolimą maždaug tuo pačiu metu surengė veteranas, JAV oro pajėgų atsargos generolas leitenantas Thomas McInerney, kuris sakė, kad kankinimai veikia, nes privertė J.McCainą nelaisvėje Vietname pateikti savo pagrobėjams opios informacijos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Johnas McCainas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Johnas McCainas

Šios nepaprastai stačiokiškos atakos iškart išprovokavo viso politinio spektro reakciją. Kongreso nariai reikalavo D.Trumpo atsiprašymo, kurio taip ir nebuvo.

Meghan McCain, televizijos ABC populiarios ryto laidos „The View“ konservatyvi komentatorė, stojo ginti savo tėvo.

„Nesuprantu, kokioje aplinkoje dirbate, jei tai yra priimtina, o kitą rytą jūs galite ateiti į darbą ir vis dar turėti darbą“, – tuomet sakė ji.

J.McCainui „svarbiausia charakteris, partijų kompromisas ir didesni dalykai“, pareiškė M. McCain ir pridėjo kandžią žinutę kritikams: „Niekas jūsų neprisimins.“

Kongreso nariai taip pat užstojo sergantį karo didvyrį ir kolegą.

D.Trumpas kažkada ir pats šaipėsi iš J. McCaino karo tarnybos ir per prezidento rinkimų kampaniją pareiškė: „Man patinka žmonės, kurie nebuvo sučiupti.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min