Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 12d. 14:51

D.Trumpas JAV ambasadoriumi Rusijoje skiria veteraną respublikoną

Johnas Sullivanas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Johnas Sullivanas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį paskyrė valstybės sekretoriaus pavaduotoją Johną Sullivaną Amerikos ambasadoriumi Rusijoje.Nuo šiol respublikonas veteranas tampa vienu pagrindinių veikėjų sudėtinguose JAV prezidento santykiuose su Maskva. Naujojo ambasadoriaus paskyrimui dar turės pritarti Senatas. 

D.Trumpas paskelbė, kad J.Sullivanas – linksmo, draugiško būdo teisininkas, nelinkęs dramatizuoti įvykių – pakeis Joną Huntsmaną, kuris per savo darbą ambasadoriaus poste daugiausia laikėsi šešėlyje. Praeityje jis nesėkmingai siekė būti paskirtas Respublikonų partijos kandidatu į prezidentus.

Rugpjūtį D.Trumpas užsiminė, kad į ambasadorius siūlys J.Sullivaną, kuris, anot prezidento, „yra labai gerbiamas“ ir kurį skirti rekomenduoja JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo.

Prezidentaujant respublikonams teisininkas J.Sullivanas ėjo aukštas pareigas Prekybos, Gynybos ir Teisingumo departamentuose

D.Trumpui atleidus ankstesnį valstybės sekretorių Rexą Tillersoną ir pasiūlius į šį postą M.Pompeo, J.Sullivanas laikinai ėjo JAV diplomatijos vadovo pareigas.

J.Sullivanas nėra žinomas kaip Rusijos reikalų žinovas, tačiau liepą jis vadovavo JAV delegacijai per Ženevoje vykusias derybas dėl ginkluotės su Rusija. Tuomet jis išreiškė susirūpinimą dėl Maskvos „nestrateginių branduolinių ginklų kūrimo ir dislokavimo“.

Nors šis pareigūnas nėra sukėlęs daug triukšmo Vašingtone, jo paskyrimo klausimas gali būti nuodugniai nagrinėjamas Senato, turinčio patvirtinti jį ambasadoriumi.

Demokratai ir kai kurie respublikonai yra išreiškę susirūpinimą dėl D.Trumpo pastangų užmegzti ryšius su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Tikėtina, kad jie sieks naujojo ambasadoriaus patikinimo, kad jis laikysis griežtos linijos.

D.Trumpas atmetė JAV žvalgybos bendruomenės išvadą, kad Rusija kišosi į 2016 metų Amerikos prezidento rinkimus.

Naujasis ambasadorius skiriamas Atstovų Rūmuose vykstant apkaltos tyrimui dėl kaltinimų, kad D.Trumpas piktnaudžiavo įgaliojimais, spausdamas su Rusijos remiamais separatistais kariaujančią Ukrainą pateikti neigiamos informacijos apie jo politinį varžovą – buvusį viceprezidentą Joe Bideną.

Jei J.Sullivanas bus patvirtintas ambasadoriumi, bus itin atidžiai stebima, ką D.Trumpas pasirinks valstybės sekretoriaus pavaduotoju.

Respublikonai skatina M.Pompeo kitąmet siekti Kanzaso valstijos senatoriaus posto, o tai reiškia, kad valstybės sekretoriaus pavaduotojas gali perimti JAV diplomatijos vadovo pareigas iki D.Trumpo kadencijos pabaigos.

J.Huntsmanas iš ambasadoriaus posto atsistatydino rugpjūtį – dėl šeimyninių ir asmeninių priežasčių.

Savo atsistatydinimo pareiškime jis pažymėjo, kad JAV „privalo ir toliau laikyti Rusiją atsakinga, kai jos elgesys kelia grėsmę mums ir mūsų sąjungininkams“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min