Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 18d. 23:48

D.Trumpas: JAV laivas sunaikino „grėsmę kėlusį Irano droną“

Donaldas Trumpas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas

JAV prezidentas Donaldas Trumpas kalbėdamas iš Baltųjų Rūmų pranešė, kad ketvirtadienį Hormūzo sąsiauryje JAV laivas „sunaikino Iranui priklausantį droną“, rašo CNN.

Prezidento teigimu, Irano dronas skrido maždaug 900 metrų atstumu nuo JAV laivo ir nepaisė daugybės perspėjimų atsitraukti.

Kalbėdamas iš Baltųjų Rūmų prezidentas pareiškė, kad droną Hormūzo sąsiauryje buvo nuspręsta numušti, nes jis „kėlė grėsmę JAV jūrų pajėgų laivui ir jo įgulai“. Dėl to dronas nedelsiant buvo sunaikintas.

Anot JAV gynybos atstovo, dronas buvo sunaikintas naudojant elektroninius trikdžius

„Tai vienas iš pastaruoju metu itin padažnėjusių Irano provokacinių išpuolių tarptautiniuose vandenyse, – kalbėjo D.Trumpas. – Jungtinės Valstijos pasilieka teisę ginti savo personalą, įrangą bei savo interesus ir ragina visas valstybes pasmerkti Irano bandymus nutraukti laivybos ir pasaulinės prekybos laisvę“.

Pastarosiomis savaitėmis įtampa šiame regione smarkiai padidėjo: JAV prezidentas Donaldas Trumpas pranešė paskutinę minutę atšaukęs karinius smūgius Iranui, planuotus suduoti atsakant į incidentą, per kurį Teherano pajėgos virš Hormūzo sąsiaurio numušė vieną amerikiečių žvalgybos bepilotį lėktuvą.

Be to, Vašingtonas kaltina Iraną surengus keletą atakų prieš tanklaivius Omano įlankoje, nors šiitiška respublika šiuos pareiškimus griežtai neigia, o tų įvykių aplinkybės tebėra mįslingos.

Liepos 4-ąją Didžiosios Britanijos karališkieji jūrų pėstininkai padėjo Gibraltaro tarnyboms sulaikyti vieną Irano tanklaivį, kuriuo, kaip mano JAV pareigūnai, mėginta nugabenti naftos Sirijai, pažeidžiant Europos Sąjungos ir JAV taikomas sankcijas. Šiuos kaltinimus Iranas irgi neigė.

Antradienį Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei pažadėjo dėl tanklaivio sulaikymo imtis atsakomųjų veiksmų prieš Britaniją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min