Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

D.Trumpas pakvietė Kongreso lyderius derybų dėl vyriausybės uždarymo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pakvietė Kongreso demokratų ir respublikonų lyderius susitikti aptarti būdų, kaip nutraukti antrą savaitę trunkantį dalinį federalinės vyriausybės uždarymą.  
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Abi pusės, regis pateko į aklavietę, D.Trumpo politiniams oponentams demokratams siekiant, kad balsavimas dėl federalinių išlaidų teisės aktų, kurie reikalingi, kad vyriausybė galėtų tęsti darbą, būtų surengtas jau ketvirtadienį, neišsprendus daugiausiai aistrų keliančio klausimo dėl didžiulės tvoros JAV ir Meksikos pasienyje statybų finansavimo.

Ketvirtadienį demokratai perima Atstovų Rūmų kontrolę.

Teisės aktų dėl federalinių išlaidų ateitis neaiški, nes juose nenumatytas finansavimas sienos pasienyje su Meksika statyboms, kurio reikalauja D.Trumpas.

Tačiau po virtinės kandžių savaitgalio komentarų prezidentas, regis, nusprendė kiek sušvelninti toną, siekdamas įtikinti demokratus sėsti prie derybų stalo

„Pasienio Saugumas, Sienos „reikalas“ ir Vyriausybės uždarymas nėra dalykai, nuo kurių Nancy Pelosi norėtų pradėti savo kadenciją kaip Pirmininkė! Sudarome susitarimą?“ – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.

N.Pelosi ketvirtadienį turėtų tapti Atstovų Rūmų pirmininke.

„Scanpix“/AP nuotr./Nancy Pelosi
„Scanpix“/AP nuotr./Nancy Pelosi

Tuo pat metu D.Trumpas pasipriešinimą sienos statyboms apibūdino kaip pritarimą „Atviroms Sienoms ir visam nusikalstamumui bei narkotikams, kuriuos jos atneša“.

JAV žiniasklaida pranešė, kad įstatymų leidėjai buvo pakviesti į susitikimą Baltuosiuose rūmuose. Tačiau kol kas neaišku, kas susitikime dalyvaus, taip pat – ar jame bus demokratų.

Demokratai tvirtina, kad siena, vienas esminių D.Trumpo rinkimų kampanijos pažadų, nukreipia dėmesį nuo kur kas sudėtingesnių imigracijos problemų. Anot jų, prezidentas naudoja tai kaip priemonę užsitikrinti dar didesnį savo konservatyvių pažiūrų elektorato palaikymą.

Demokratai siūlo patvirtinti finansavimą iki rugsėjo 30 dienos daugumai federalinių institucijų. Tačiau Krašto saugumo departamentui, atsakingam už valstybės sienos saugumą, jie nori finansavimo tik iki vasario 8 dienos.

D.Trumpas išreiškė pasipiktinimą tokia idėja.

„Demokratai, kaip ir įtariau, neasignavo jokių lėšų naujai Sienai. Kaip kūrybinga! Problema yra tai, kad be Sienos negali būti realaus Pasienio saugumo – o mūsų Šalis turi pagaliau turėti Stiprią ir Saugią Pietinę Sieną!“ – parašė jis tviteryje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius