Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

D.Trumpas ragina respublikonus palaikyti K.McCarthy Atstovų Rūmų pirmininko rinkimuose

JAV eksprezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį paragino dešiniojo sparno respublikonus nustoti blokuoti partijos kandidatą į JAV Atstovų Rūmų pirmininkus po to, kai dėl nesutarimų Kevinui McCarthy nepavyko užsitikrinti šio posto.
Respublikonų partijos lyderis K.McCarthy ir buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas
Respublikonų partijos lyderis K.McCarthy ir buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“

„Dabar atėjo laikas visiems mūsų puikiems respublikonų Atstovų Rūmų nariams balsuoti už Keviną, užbaigti sandorį ir iškovoti pergalę, – socialiniame tinkle paskelbė D.Trumpas. – Respublikonai, nepaverskite didingo triumfo milžinišku ir gėdingu pralaimėjimu.“

Antradienį Kongrese įsivyravo sumaištis, nes dešiniojo sparno respublikonų grupė neleido favoritui K.McCarthy tapti Atstovų Rūmų pirmininku per tris žeminančius balsavimus, vadinamus priekaištu partijos vadovybei.

Norint tapti Atstovų Rūmų pirmininku, paprastai reikia daugumos – bent 218 – balsų, bet šis skaičius gali būti ir mažesnis, jei dalis narių nedalyvauja ar susilaiko per balsavimą. Atrodo, kad K.McCarthy svarsto tokią strategiją.

Per tris pirmuosius balsavimus K.McCarthy gaudavo ne daugiau kaip po 203 balsus – prieš jį balsuodavo iki 20 iš 222 Rūmų respublikonų.

Daugelio balsavimų Atstovų Rūmų pirmininkui išrinkti nebuvo prireikę nuo 1923 metų, o ilgiausia ir sunkiausia kova dėl šio posto – su 133 balsavimais – tęsėsi du mėnesius nuo 1855 metų pabaigos, vykstant debatams dėl vergijos, prieš Pilietinį karą.

Tikimasi, kad trečiadienį nuo vidurdienio (19 val. Lietuvos laiku) Atstovų Rūmai rengs tolesnius balsavimus, kol kas nors surinks daugumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min