15 dienos proga! Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur.
Išbandyti
Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

D.Trumpas ragino JAV generalinį prokurorą J.Sessionsą nenusišalinti nuo tyrimo dėl jo kampanijos ryšių su Rusija

Naujienų agentūros AP šaltinių teigimu, JAV prezidentas Donaldas Trumpas šių metų pradžioje pasiuntė Baltųjų rūmų advokatą Doną McGahną, kad šis atkalbėtų generalinį prokurorą Jeffą Sessionsą nuo sprendimo nusišalinti nuo Teisingumo departamento tyrimo dėl galimų D.Trumpo kampanijos komandos ir Kremliaus ryšių.
Donaldas Trumpas ir Jeffas Sessionsas
Donaldas Trumpas ir Jeffas Sessionsas / „Scanpix“/AP nuotr.

Pokalbis tarp D.McGahno ir J.Sessionso įvyko prezidento nurodymu – kelios dienos prieš tai, kai generalinis prokuroras praėjusių metų kovo 2-ąją paskelbė, kad nusišalina nuo tyrimo dėl Rusijos galimų sąsajų su D.Trumpo aplinka ir kišimosi į prezidento rinkimų procesą.

Kad pokalbis, galintis reikšti D.Trumpo bandymą trukdyti teisingumui ir siekį užsitikrinti J.Sessionso „stogą“, įvyko, AP patvirtino trys skirtingi šaltiniai.

D.McGahnui perkalbėti J.Sessionso nepavyko, o D.Trumpas tuomet, anot „The New York Times“, įniršo ir kelių Baltųjų rūmų pareigūnų akivaizdoje pareiškė norintis, kad generalinis prokuroras jį saugotų – taip, kaip Robertas Kennedy saugojo savo brolį Johną Kennedy, o Ericas Holderis – Baracką Obamą.

Šis epizodas esą jau žinomas specialiojo prokuroro Roberto Muellerio, tiriančio ne tik galimus Rusijos ir D.Trumpo aplinkos ryšius, bet ir galimybę, kad D.Trumpo veiksmai jam jau užimant prezidento pareigas, įskaitant Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus Jameso Comey atleidimą, trukdė teisingumo vykdymui.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jamesas Comey
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jamesas Comey

Prokurorai kaip tik neseniai baigė dabartinių ir buvusių Baltųjų rūmų pareigūnų, tarp jų – D.McGahno ir buvusio Baltųjų rūmų personalo vadovo Reince'o Priebuso, apklausas.

Kad nusišalina nuo tyrimo dėl Rusijos veiksmų, J.Sessionsas paskelbė pernai kovą.

Kad nusišalina nuo tyrimo dėl Rusijos veiksmų, J.Sessionsas paskelbė pernai kovą. Jis tada paaiškino, kad negali vadovauti tyrimui, kai analizuojama kampanijos, kurioje jis aktyviai dalyvavo, veikla.

Tiesa, tuo pat metu kaip tik buvo paaiškėję, kad J.Sessionsas per jo patvirtinimo procedūrą melavo, kai teigė, kad su Rusijos pareigūnais per prezidento rinkimų kampaniją nebendravo. Iš tiesų jis mažiausiai du kartus susitiko su tuomečiu Rusijos ambasadoriumi JAV Sergejumi Kisliaku.

Teisės ekspertams panašu, kad R.Muelleriui gali pavykti sukaupti nemažai įrodymų, jog D.Trumpas trukdė teisingumui.

Tiesa, jų gali būti negana – esą nelengva įrodyti, kad JAV prezidentas, turintis teisę samdyti ir atleisti pareigūnus, turėjo nusikalstamų ketinimų, kai, pavyzdžiui, nutarė atleisti FTB direktorių J.Comey.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius