Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2017 11 06 /10:57

D.Trumpas: strateginės kantrybės Šiaurės Korėjos atžvilgiu laikai jau baigėsi

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad strateginės kantrybės Šiaurės Korėjos atžvilgiu laikai jau baigėsi ir kad šios valstybės branduolinė programa yra grėsmė visam pasauliui.
Donaldas Trumpas ir Shinzo Abe
Donaldas Trumpas ir Shinzo Abe / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D. Trumpas yra sakęs, kad Vašingtonas gali svarstyti ne tik diplomatines, bet ir karines priemones siekiant pažaboti Pchenjano branduolines ambicijas.

Šiaurės Korėjos branduolinio ginklavimosi ir balistinių raketų programa yra „grėsmė civilizuotam pasauliui ir tarptautinei taikai bei stabilumui“, žurnalistams sakė antrą dieną Azijoje viešintis JAV vadovas.

Per šią jo kelionę daugiausia dėmesio bus skirta Šiaurės Korėjos krizei.

Japonijoje viešintis D.Trumpas per bendrą spaudos konferenciją su premjeru Shinzo Abe sakė: „Strateginės kantrybės era baigėsi.“

Sh.Abe savo ruožtu išreiškė paramą šiai karingai D. Trumpo pozicijai. Virš Japonijos teritorijos jau ne kartą skriejo Šiaurės Korėjos raketos, be to, Pchenjanas grasino „paskandinti“ salą jūroje.

Japonijos premjeras pabrėžė: „Visada palaikome prezidento Trumpo politiką, kad visos priemonės (Šiaurės Korėjos atžvilgiu) yra ant stalo.“

Sh.Abe pranešė, kad Japonija paskelbs naujas sankcijas Pchenjanui ir įšaldys 35 Šiaurės Korėjos kompanijų ir asmenų sąskaitas.

Rugsėjį po šešto Šiaurės Korėjos branduolinio bandymo ir kelių raketų paleidimo naują sankcijų paketą Pchenjanui paskelbė ir Jungtinių Tautų Saugumo Taryba.

Japonijos ministras pirmininkas taip pat sakė, kad šiomis papildomomis priemonėmis siekiama nubausti Šiaurės Korėją dėl jos ginklavimosi programos bei pamėginti išspręsti praėjusio amžiaus 8–9 dešimtmečiais vykdytų civilių pagrobimų problemą.

Šiaurės Korėjos agentai tuo metu pagrobė daugybę paprastų Japonijos piliečių, kad šie mokytų šnipus japonų kalbos ir kultūros.

Vėliau pirmadienį D.Trumpas susitiks su pagyvenusia pora, kurios 13-metę dukrą, ėjusią iš mokyklos namo, prieš keturis dešimtmečius pagrobė Šiaurės Korėjos agentai.

D.Trumpas: „Prisėsčiau (prie derybų stalo) su bet kuo. Nemanau, kad tai yra stiprybė arba silpnybė. Manau, susėsti (prie derybų stalo) su žmonėmis nėra blogas dalykas.“

JAV prezidentas šį diplomatijos maratoną pradėjo Korėjos pusiasalyje tvyrant didelei įtampai. Jungtinės Valstijos pastarosiomis savaitėmis pasiuntė savo strateginius bombonešius praskristi virš Pietų Korėjos; taip pat baiminamasi, kad Pchenjanas gali surengti naują raketos bandymą.

Kelionę po Azijos šalis pradėjęs D.Trumpas sekmadienį pareiškė, kad „joks diktatorius“ neturėtų nuvertinti Amerikos ryžto, akivaizdžiai taikydamas šį perspėjimą Šiaurės Korėjai ir jos lyderiui Kim Jong Unui.

Vis dėlto iš anksto įrašytame interviu jis sakė, kad neatmeta derybų su Pchenjanu galimybės, ir tvirtino, jog „būtinai būtų atviras“ susitikimui su Kim Jong Unu.

„Prisėsčiau (prie derybų stalo) su bet kuo, – sakė jis laidai „Full Measure“. – Nemanau, kad tai yra stiprybė arba silpnybė. Manau, susėsti (prie derybų stalo) su žmonėmis nėra blogas dalykas.“

„Taigi, būtinai būčiau atviras tam, tačiau pažiūrėsim, kaip viskas klostysis; manau, dar gerokai per anksti (spręsti)“, – pridūrė D. Trumpas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius