Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Trumpas svarsto galimybę pakeisti generalinį prokurorą J.Sessionsą be Senato pritarimo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / D.Trumpas svarsto galimybę pakeisti generalinį prokurorą J.Sessionsą be Senato pritarimo
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pastarosiomis dienomis su savo patarėjais kalbėjo, kad jei generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas nuspręstų pasitraukti iš pareigų, D.Trumpas pasinaudotų galimybe į jo vietą paskirtį naują asmenį be Senato pritarimo, rašo „The Washington Post“.

Apie pokalbius informuoti asmenys teigė, kad D.Trumpas buvo perspėtas nedaryti spaudimo J.Sessionsui pasitraukti, kadangi tokie veiksmai sukeltų rimtų politinių ir teisinių padarinių.

Kai kurie su pokalbių turiniu susipažinę asmenys sakė, kad D.Trumpas tokią idėją tik svarsto, o ne kuria veiksmų planą.

Baltieji rūmai, paklausti apie D.Trumpo planus pakeisti generalinį prokurorą be Senato pritarimo, atsakė vienu sakiniu: „Daugiau melagingų naujienų iš „Amazon“ „Washington Post“.

Laikraštis „The Washington Post“ priklauso „Amazon“ įkūrėjui Jeffrey Bezosui.

Tie, kurie apie J.Sessionsą kalbėjo su D.Trumpu ar kitais aukštais Baltųjų rūmų pareigūnais, padarė skirtingas išvadas. Iš dalies todėl, kad prezidentas garsiai mąsto, kelia įvairias hipotezes ir dažnai keičia požiūrį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jeffas Sessionsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jeffas Sessionsas

Kai kurie patarėjai mano, kad D.Trumpas yra pasiryžęs pašalinti J.Sessionsą ir rimtai svarsto pasinaudoti galimybe naują generalinį prokurorą paskirti be Senato pritarimo. Šių patarėjų teigimu, D.Trumpas mieliau lauktų J.Sessionso atsistatydinimo nei pats jį atleistų.

Patarėjas: „Mano supratimu, Sessionso reikalas baigiasi tuomet, kai Sessionsas nusprendžia atsisakyti generalinio prokuroro pareigų, kad praleistų daugiau laiko su šeima.“

„Mano supratimu, Sessionso reikalas baigiasi tuomet, kai Sessionsas nusprendžia atsisakyti generalinio prokuroro pareigų, kad praleistų daugiau laiko su šeima“, – sakė anonimu norėjęs likti patarėjas.

Tačiau kiti susitikime dalyvavę pareigūnai mano, kad D.Trumpas tiesiog emocingai reiškia pyktį dėl J.Sessionso. Jų teigimu, prezidentas aiškiai neišsakė noro ir nesudarė veiksmų plano pakeisti generalinį prokurorą.

Trečiadienį naujoji Baltųjų rūmų atstovė spaudai Sarah Huckabee Sanders žurnalistams teigė, kad D.Trumpas „nusivylė Sessionsu“.

„Scanpix“/AP nuotr./Huckabee Sanders
„Scanpix“/AP nuotr./Huckabee Sanders

„Gali kuo nors nusivilti, bet ir toliau norėti, kad jis tęstų darbą. Taip yra ir dabar“, – pridūrė S.H.Sanders.

Prezidentas turi teisę atleisti pareigūną be Senato pritarimo tuo atveju, jei Senatas neposėdžiauja ilgiau nei savaitę. Tuomet naujai paskirtam asmeniui nereikalingas Senato pritarimas, jis gali eiti pareigas iki kitų metų pabaigos.

Praeitą savaitę prezidentas pareiškė, kad niekada nebūtų paskyręs Jeffo Sessionso generaliniu prokuroru, jeigu būtų žinojęs, kad jis nusišalins nuo tyrimo dėl įtariamo Rusijos kišimosi JAV prezidento rinkimus.

Tyrimą dėl Rusijos turėjęs prižiūrėti J.Sessionsas kovą nusišalino nuo šių pareigų, kai dienraštis „The Washington Post“ pranešė, jog jis per rinkimų kampaniją buvo dukart susitikęs su Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kisliaku.

„Scanpix“/AP nuotr./Rusijos ambasadorius JAV Sergejus Kisliakas
„Scanpix“/AP nuotr./Rusijos ambasadorius JAV Sergejus Kisliakas

Tačiau D.Trumpas pareiškė, kad J.Sessionsas pasielgė nesąžiningai, jeigu sutiko būti paskirtas vadovauti Teisingumo departamentui, nors suvokė, kad jo padėtis yra pažeidžiama.

„Kaip galima priimti darbą ir tuomet nusišalinti? Jeigu jis būtų nusišalinęs prieš priimdamas šį darbą, būčiau pasakęs: „Ačiū, Jeffai, bet aš tavęs nepriimsiu“, – aiškino D.Trumpas.

„Šitaip (pasielgti) su prezidentu, švelniai tariant, yra nepaprastai nesąžininga“, – pridūrė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min