Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti
2019 01 06 /23:48

D.Trumpo patarėjas: prieš JAV pasitraukiant iš Sirijos reikia užtikrinti saugumą kurdams

Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas sekmadienį pareiškė, kad prieš amerikiečių kariams pasitraukiant iš Sirijos turi būti įvykdytos kai kurios sąlygos, pavyzdžiui, užtikrintas sąjungininkų kurdų saugumas, pranešė „NBC News“.
Sirijos kurdai
Sirijos kurdai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Trumpas anksčiau teigė, kad kariai iš Sirijos bus patraukti nedelsiant. Vėliau jis tvirtino, kad tai bus padaryta „lėtai“ ir „per tam tikrą laiko tarpą“.

„Yra uždavinių, kuriuos norėtume įvykdyti, o tai taptų pasitraukimo sąlygomis“, – patarėjas Johnas Boltonas sakė žurnalistams, keliaujantiems su juo į Izraelį ir Turkiją.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Johnas Boltonas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Johnas Boltonas

„Grafikas arba pasitraukimo laikas paaiškės kaip sąlygų įgyvendinimo ir mūsų norimų aplinkybių sukūrimo rezultatas. Kai to bus pasiekta, tada bus galima kalbėti apie grafiką“, – teigė jis.

Kurdų vadovaujamos pajėgos kontroliuoja dideles teritorijas Sirijos šiaurėje ir šiaurės rytuose, dalį jų kurdai perėmė iš grupuotės „Islamo valstybė“.

Nepaisant paramos iš JAV vadovaujamos koalicijos ir pergalių prieš džihadistus, kurdai patyrė ir daug nesėkmių.

JAV pasitraukimas gali juos palikti vienus prieš kaimyninę Turkiją ar jos sąjungininkus Sirijoje.

Kurdai kvietė Damaską atsiųsti karių į dalį jų kontrolioujamų teritorijų, kad šie veiktų kaip buferis prieš Turkijos remiamas pajėgas.

„Scanpix“/AP nuotr./JAV kariai Sirijoje
„Scanpix“/AP nuotr./JAV kariai Sirijoje

J.Boltonas sekmadienį taip pat patvirtino, kad visi kariai iš Sirijos gali būti ir neišvesti.

Jis teigė, kad pasitraukimas prasidės nuo šiaurės Sirijos, o dalis JAV pajėgų gali likti šalies pietuose, Tanfos rajone.

Čia esanti amerikiečių karinė bazė yra strategiškai svarbioje vietovėje ir atlieka reikšmingą vaidmenį varžant Irano įtaką regione.

Su J.Boltonu sekmadienį susitiksiantis Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad jo šalis Sirijoje toliau kovos prieš savo pagrindinį priešininką Iraną.

Izraelis sako įvykdęs šimtus antskrydžių prieš Irano karinius objektus ir pažangios ginkluotės siuntas, skirtas Libane įsikurusiai grupuotei „Hezbollah“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Benjaminas Netanyahu
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Benjaminas Netanyahu

Tiek Iranas, tiek „Hezbollah“ Sirijos konflikte remia prezidento Basharo al Assado režimą.

Antradienį su B.Netanyahu Brazilijoje susitikęs JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo teigė, kad amerikiečių pasitraukimas iš Sirijos nepadarys įtakos JAV paramai Izraelio saugumui.

„Mūsų pozicija yra aiški“, – sekmadienį sakė B.Netanyahu.

„Šiuo metu tęsiame veiksmus prieš Irano karinį augimą Sirijoje ir veikiame prieš kiekvieną, kuris kenkia arba bando kenkti Izraelio saugumui“, – pridūrė jis.

JAV pasitraukimas iš Sirijos turi lydėti Izraelio saugumą

Jungtinių Valstijų karinių pajėgų išvedimas iš Sirijos turėtų būti vykdomas užtikrinant Izraelio ir kitų Vašingtono sąjungininkų šiame regione saugumą, pareiškė J.Boltonas Jeruzalėje, bendroje Izraelio ministru pirmininku B.Netanyahu.

„Mes aptarsime prezidento Trumpo sprendimą dėl karių atšaukimo. Šiaurės rytų Sirijoje tai turi būti padaryta įsitikinus, kad „Islamo valstybė“ nugalėta, ir ši grėsmė neatsikurs, taip pat užtikrinant Izraelio ir kitų mūsų draugų regione saugumą bei pasirūpinant tais, kurie kartu su mumis kovojo prieš „Islamo valstybę“ ir kitas teroristų grupuotes“, – kalbėjo J.Boltonas.

„JAV prezidentas ne kartą sakė, kad remia Izraelio teisę į savigyną. Norėčiau pasiūlyti bet kuriai tautai šiame regione, tiek ir už jos ribų neabejoti JAV parama Izraelio teisei į gynybą, dar kartą apie tai susimastant“, – pridūrė J.Boltonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius