TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Trumpo sūnus klimpsta: ar jis žinojo, kad pagalbą kovoje prieš H.Clinton siūlė Kremlius?

Donaldas Trumpas jaunesnysis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas jaunesnysis
Šaltinis: 15min, BNS
3
A A

Skandalas dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo sūnaus susitikimo su ruse teisininke Natalija Veselnickaja įsibėgėja. Pirmasis apie pernykštį susitikimą pranešęs dienraštis „The New York Times“ dabar skelbia, kad D.Trumpui jaunesniajam elektroniniu laišku buvo pranešta, kad Hillary Clinton esą kompromituojančią informaciją siūlo Rusijos vyriausybė.

JAV prezidento sūnus sekmadienį jau pripažino, kad jį domino H.Clinton kenkianti informacija, bet pranešime tikino, esą, N.Veselnickaja nieko įdomaus nepasakė.

Rusė susitiko ne tik su juo, bet ir su D.Trumpo kampanijos vadovu Paulu Manafortu bei milijardieriaus žentu Jaredu Kushneriu.

Tačiau dabar pranešama, kad D.Trumpui jaunesniajam dar prieš susitikimą laišku buvo pranešta, esą, teisininkė veikia Kremliaus vardu. Laišką atsiuntė britas publicistas Bobas Goldstone'as.

Žinia apie laišką ir jo turinį neabejotinai sudomins ir specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrėjų komandą. JAV žvalgybos tarnybos yra nustačiusios, kad Rusija bandė pakreipti pernykščių prezidento rinkimų eigą D.Trumpo naudai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Buvęs FTB direktorius Robertas Muelleris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Buvęs FTB direktorius Robertas Muelleris

Patrauks tyrėjų dėmesį

N.Veselnickaja nėra plačiai žinoma Rusijoje, bet ji atstovavo vieno aukšto rusų pareigūno sūnui. Jos kliento tėvas figūruoja dideliame tyrime dėl sukčiavimo, sukėlusiame tarptautinių padarinių.

D.Trumpas jaunesnysis „The New York Times“ skirtame pranešime nurodė, kad ta advokatė „pareiškė turinti informacijos, jog su Rusija susiję asmenys finansavo Demokratų nacionalinį komitetą ir rėmė ponią Clinton“.

„Greitai tapo aišku, kad ji neturi jokios reikšmingos informacijos“, – rašė prezidento sūnus ir pridūrė, kad vėliau teisininkė pradėjo kalbėti apie rusų vaikų įvaikinimą amerikiečių šeimose pagal programą, kurią V.Putinas yra nurodęs įšaldyti.

„Twitter“ nuotr./Natalija Veselnickaja
„Twitter“ nuotr./Natalija Veselnickaja

Šis susitikimas įvyko itin svarbiu momentu per 2016-ųjų rinkimų kampaniją – po virtinės respublikonus apstulbinusių D.Trumpo pergalių pirminiuose rinkimuose, taip pat H.Clinton beveik užsitikrinus Demokratų partijos nominaciją kandidatuoti į prezidento postą.

JAV pareigūnai stengėsi pabrėžti, kad pats prezidentas su šiuo susitikimu nėra niekaip susijęs.

„Prezidentas apie šį susitikimą nežinojo ir jame nedalyvavo“, – naujienų agentūrai AFP sakė šalies vadovo asmeninio advokato atstovas Markas Corallo.

Susan Collins: „Mūsų Žvalgybos komitetui reikia apklausti jį ir kitus, dalyvavusius šiame susitikime.“

Baltųjų rūmų atstovė Sarah Huckabee Sanders irgi tvirtino, kad prezidentas apie šį susitikimą sužinojo tik „prieš porą dienų“.

Donaldo Trumpo jaunesniojo susitikimas jau atkreipė Kongreso tyrėjų dėmesį. „Mūsų Žvalgybos komitetui reikia apklausti jį ir kitus, dalyvavusius šiame susitikime“, – sakė respublikonė senatorė Susan Collins.

Prezidento žento J.Kushnerio atstovas į prašymus pakomentuoti padėtį neatsakė.

Kremlius savo ruožtu pareiškė „nežinantis, kas tokia“ yra N.Veselnickaja. „Negalime žinoti apie visus Rusijos teisininkų susitikimus užsienyje“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

D.Trumpo verslo imperijos „Trump Organization“ atstovė Amanda Miller patvirtino AFP, kad prezidento vyriausiasis sūnus nusisamdė advokatą Alaną Futerfasą, kad šis jam atstovautų besiplečiančiame tyrime dėl numanomo Rusijos kišimosi.

„Tobulas“ pasirodymas

Pats prezidentas D.Trumpas ne kartą piktinosi dėl pranešimų apie numanomą jo kampanijos susimokymą su Maskva ir tvirtino, kad tai yra „išgalvotos naujienos“. Vis dėlto jis neišsakė aiškios pozicijos, ar Rusija mėgino kištis į rinkimus.

D.Trumpas sakė, kad per praeitą penktadienį įvykusį savo pirmąjį tiesioginį susitikimą su V.Putinu iškėlė klausimą dėl Maskvos kišimosi į rinkimus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiro Putino ir Donaldo Trumpo susitikimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiro Putino ir Donaldo Trumpo susitikimas

Šis susitikimas Hamburge vykusio Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo kuluaruose Baltiesiems rūmams iškėlė naujų su Rusija susijusių problemų.

Stengdamiesi pademonstruoti, kad per ilgiau kaip dvi valandas trukusį lyderių pokalbį buvo pasiekta konkrečių laimėjimų, Baltieji rūmai gyrė susitarimus įkurti bendrą „kibernetinio saugumo grupę“ ir paskelbti paliaubas pietų Sirijoje.

JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas teigė, kad D.Trumpas per susitikimą pasirodė „tobulai“, ir sakė, kad planuojamas kibernetinio saugumo padalinys turėtų „užtikrinti, kad Rusija arba kas nors kitas nesikištų į jokius demokratinius rinkimus“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stevenas Mnuchinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stevenas Mnuchinas

Jokių šio plano detalių nebuvo paskelbta, bet ši idėja atrodo pasmerkta žlugti, nes pats D.Trumpas išsakė abejonių, ar ji gali būti įgyvendinta.

„Faktas, kad prezidentas Putinas ir aš tarėmės dėl kibernetinio saugumo padalinio, nereiškia, kad aš manau, jog tai gali įvykti. Tai negali įvykti – bet paliaubos gali ir buvo paskelbtos!“ – tviteryje parašė prezidentas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min