Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 23d. 06:50

D.Trumpui mirtinai nuodingo ricino siuntusi moteris parašė jam grasinantį laišką

Donaldas Trumpas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Donaldas Trumpas

Kanadietė moteris, apkaltinta siuntusi JAV prezidentui į Baltuosius rūmus voką, kuriame buvo rastas mirtinai nuodingas ricinas, taip pat buvo įdėjusi ir grasinantį raštelį prezidentui. Laiške moteris liepė D.Trumpui „pasiduoti ir atsiimti kandidatavimą dalyvauti šių metų JAV rinkimuose“, rašo „The Associated press“.

Pascale Ferrier (53 metai) iš Kvebeko buvo suimta sekmadienį prie JAV ir Kanados sienos. Ji kaltinama grasinimu prezidentui ir bus teisiama federaliniame Niujorko teisme.

Baltiesiems rūmams siunčiamas paštas pirmiausia tikrinamas ir rūšiuojamas bazėse netoli Vašingtono. Tad vokas, kuriame buvo įdėta itin toksiškos medžiagos ir grasinantis raštelis, savo adresato nepasiekė.

Raštelyje moteris į D.Trumpą kreipėsi kaip į „šlykštų klouną tironą“, nurodydama jam „pasiduoti ir atsiimti kandidatavimą dalyvauti šių metų JAV rinkimuose“, nurodoma FTB dokumentuose.

„Taigi suruošiau tau specialią dovaną, kuri tau padėtų apsispręsti. Dovana yra šiame voke. Jei ji nesuveiks, rasiu dar geresnį receptą kitiems nuodams, o galbūt pasinaudosiu savo ginklu, kai tik galėsiu tave aplankyti. Mėgaukis!“.

Atliekant tyrimą FTB išsiaiškino, kad dar šeši panašūs siuntiniai rugsėjo mėnesį buvo siųsti ir į Teksasą. Ant vokų taip pat buvo Kanados pašto antspaudai, nurodoma teismo dokumentuose.

Šiuose laiškuose „buvo naudojama panaši kalba“ į laišką, kuris buvo išsiųstas D.Trumpui. Laiškai buvo išsiųsti žmonėms, susijusiems su objektais, kuriuose P.Ferrier buvo įkalinta 2019 m.

Pirštų atspaudai, rasti ant keturių siųstų laiškų, buvo P.Ferrier.

Teismo dokumentuose taip pat nurodoma, kad rugsėjo mėnesį moteris D.Trumpui grasino ir feisbuko bei tviterio įrašuose, rašydama „#killTrump“ ir vadindama jį „bjauriu klounu tironu“.

Pascale Ferrier buvo suimta sekmadienį, psreigūnai tarp jos daiktų rado užtaisytą ginklą ir peilį.

Remiantis internetiniais kalėjimų įrašais, P.Ferrier buvo pristatyta į Hidalgo apygardos kalėjimą 2019 m. kovo mėn. dėl dviejų kaltinimų – neteisėto ginklo nešiojimo ir vyriausybės dokumentų klastojimo. Ji buvo išleista praėjusių metų gegužę. Įrašuose nurodyta, kad jai pateikti kaltinimai buvo atmesti.

P.Ferrier iš Prancūzijos imigravo į Kanadą ir 2015 m. tapo Kanados piliete, rašoma jos „Facebook“ profilyje. Justinas Tayloras, moters pusbrolis, patvirtino, kad P.Ferrier yra kilusi iš Prancūzijos.

JAV žiniasklaida šeštadienį paskelbė, kad pareigūnai perėmė prezidentui D.Trumpui adresuotą voką, kuriame buvo ricino.

Vokas buvo aptiktas anksčiau praėjusią savaitę ir Baltųjų rūmų nepasiekė, pranešė laikraštis „The New York Times“ ir televizija CNN.

Kaip rašė „The New York Times“, vokas buvo atsiųstas iš Kanados.

Baltiesiems rūmams siunčiamas paštas pirmiausia tikrinamas ir rūšiuojamas bazėse netoli Vašingtono.

CNN nurodė, kad minimo voko turinys buvo ne kartą tiriamas vienoje šių bazių. Patvirtinta, kad jame buvo ricino, sakoma pranešime.

Mirtinai nuodingas ricinas išgaunamas iš ricinmedžio (Ricinum) sėklų. Net ir maži šios medžiagos kiekiai, patekę į organizmą per virškinamąjį traktą, kvėpavimo takus arba injekcijos būdu, per kelias minutes gali nužudyti žmogų. Šie nuodai 6 000 kartų stipresni už cianidą, o priešnuodžių jiems nėra.

Ricino veiklioji medžiaga – glikoproteinas. Jis trukdo baltymų sintezę ląstelėje ir sukelia ląstelių žūtį. Suveikia apie 1-20 mg/kg LD50, jeigu ryjama, bet šios medžiagos prireikia kur kas mažiau, jeigu įkvepiama arba įšvirkščiama tiesiai į odą.

Nurijus, nuodas sukelia pykinimą, vėmimą ir vidinį skrandžio bei žarnyno kraujavimą, po kurio atsiranda kepenų, blužnies ir inkstų nepakankamumas, žlungant kraujotakos sistemai – žmogų ištinka mirtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min