Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 18d. 23:01

„Daily Telegraph“: sumaištis oro erdvėje tęsis savaites arba mėnesius

Sustabdyti skrydžiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ugnikalnis paralyžaivo oro uostų darbą.

Islandijos ugnikalnis sukėlė didžiulį chaosą visoje Europoje. Tačiau dar anksti spėlioti, kada jis baigsis.

Vien tik šeštadienį Europoje atidėta 17 000 skrydžių. Nors vulkaninių pelenų Anglijos oro erdvėje ir ant žemės mažėja, o tuo labiausiai džiaugiasi kol kas tik astma ir kvėpavimo ligomis sergantys britai. Oro erdvė suparalyžiuota. O geologai sako, kad planuoti keliones dar anksti.

Tuo nesidžiaugia ne tik keleivių pervežimo bet ir logistikos kompanijos, nes oro uostų sandėliuose jau ima gesti užsibuvę kroviniai (maistas, gėlės).

Ekspertai sako, kad didėjant ugnikalnio aktyvumui, pelenams kylant net iki 8 kilometrų šviesą tunelio gale dar anksti įžvelgti.

Prognozės. Islandijos meteorologijos biuro darbuotojai teigia, kad vėjai vulkaninius pelenus į Pietryčių Europą, Skandinavijos šalis bei Rusiją dar neš ne mažiau kaip dvi dienas. Taigi mažų mažiausiai iki trečiadienio. 

Todėl pelenų zona atmosferoje dar gali plėstis.

Didžiosios Britanijos nacionalinė oro eismo kontrolės tarnyba jau nebe pirmą kartą pratęsia apribojimus skrydžiams. Tokių sankcijų laukiama ir kitą savaitę.

Susidariusia padėtimi netruko pasinaudoti bilietų perpardavėjai. Dešimtys tūkstančių britų užstrigo kitose šalyse, įvairiuose žemynuose. Iš Europos jie desperatiškai bando grįžti namo geležinkeliu arba jūros transportu. Neplanuotai Afrikoje ar Amerikoje likę žmonės atsidūrė beviltiškoje situacijoje.

Todėl  jau nebeįmanoma gauti bilietų į „Eurostar“ traukinius, važiuojančius po Lamanšu artimiausią parą. Keleivių skaičius išaugo vidutiniškai 50 000 per dieną.  

Chaosas tęsiasi ir sunku pasakyti, kada jis baigsis, nes gavus leidimus skristi iš pradžių reikės atkurti visiškai sugriuvusį skrydžių ritmą.

Temos: 1 Ugnikalnis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min