Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė Varšuvoje susitiks su Baracku Obama

JAV prezidentas Barackas Obama
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV prezidentas Barackas Obama
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį išvyksta darbo vizito į Lenkiją, kur dalyvaus Baltijos ir Vidurio Europos šalių vadovų susitikime su JAV prezidentu Baracku Obama, o birželio trečiadienį. Lenkijos prezidento Bronislawo Komorowskio kvietimu dalyvaus Lenkijos laisvės judėjimo 25-mečio minėjime.

Į iškilmes taip pat pakviesti ES vadovai, Latvijos, Estijos, Suomijos, Čekijos, Slovakijos, Rumunijos, Slovėnijos, Kroatijos, Bulgarijos, Vokietijos, Austrijos, Ukrainos ir Vengrijos prezidentai, Kanados premjeras, Belgijos karalius, Liuksemburgo didysis kunigaikštis.

Susitikime su JAV prezidentu Baracku Obama Baltijos ir Vidurio Europos šalių vadovai aptars regiono saugumo stiprinimo galimybes ir JAV buvimo Europoje svarbą, priemones vieningam atsakui iš Rusijos kylančioms grėsmėms.

Šalių vadovai taip pat kalbės apie bendradarbiavimą sprendžiant energetinio, ekonominio, informacinio ir kibernetinio saugumo klausimus. Susitikime dalyvaus ir išrinktasis Ukrainos Prezidentas Petro Porošenka.

Susitikime su JAV Prezidentu Baracku Obama Baltijos ir Vidurio Europos šalių vadovai aptars regiono saugumo stiprinimo galimybes ir JAV buvimo Europoje svarbą.

Naujų geopolitinių grėsmių akivaizdoje šiemet minimi du istoriniai įvykiai, tapę sovietinės imperijos žlugimo pradžia. Prieš 25-erius metus – 1989 m. birželio 4 d. Lenkijoje įvyko pirmieji laisvi rinkimai į Seimą ir Senatą, kuriuos laimėjo judėjimas „Solidarumas". Tai buvo pirmoji nekomunistinė vyriausybė šioje Europos dalyje.

Tais pačiais metais rugpjūčio 23 d. Lietuva, Latvija ir Estija susivienijo Baltijos kelyje.

Pasak prezidentės, taiki Baltijos šalių ir Lenkijos kova už laisvę ir po ketvirčio amžiaus yra pavyzdys kitoms demokratijos keliu einančioms tautoms, ypač Ukrainai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min