Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 30, 12:07

Dalis Ukrainos bus aneksuota – analitikai prognozuoja tolesnį V.Putino žingsnį

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas planuoja įvykdyti savo grasinimą ir penktadienį paskelbti, kad didelė teritorija Rytų ir Pietų Ukrainoje taps Rusijos dalimi. Tai bus neteisėta aneksija, kurią Vakarai pasmerkė, tačiau ji yra signalas, kad Rusijos lyderis pasirengęs šiame kare statyti ant kortos dar daugiau.
Bachmutas Tik prenumeratoriams
Bachmutas / „The New York Times“/Nicole Tung nuotr.

Neaišku, ar net ištikimiausi Rusijos sąjungininkai pripažins šį V.Putino žingsnį. Be to, Rusijos pajėgos tik iš dalies kontroliuoja žemę, kurią jis pretenduoja valdyti.

Tačiau aneksuodamas Ukrainos dalis, kurias vis dar užima jo kariai, o vėliau savo pastangas suformuluodamas kaip egzistencinę kovą už Rusijos valstybės išlikimą, V.Putinas gali pabandyti nukreipti dėmesį nuo savo armijos nuostolių fronte į sritį, kurioje jis atrodo, kad jaučiasi labiausiai savimi užtikrintas: valios mūšis su Vakarais.

„Jis mano, kad gali laimėti, – interviu telefonu iš Maskvos sakė Andrejus Kolesnikovas, vyresnysis organizacijos „Carnegie Endowment for International Peace“ bendradarbis. – Jis provokuoja karo eskalavimą, perkeldamas jį į kažkokį naują statusą.“

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min