Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 23d. 18:04

Danijoje nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejis laukinėms antims

Žiemos šaltį išgyvenančios antys džiaugiasi neužšąlančiu vandens telkiniu.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Antis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Danijoje, Jutlando regione, ištyrus 5 sumedžiotas antis, nustatytas didelio patogeniškuno H7 potipio paukščių gripo virusas.

Kaip praneša Danijos veterinarijos specialistai, jokių papildomų apsaugos priemonių regione nebus imtasi, kadangi paukščių gripas nustatytas laukinėje faunoje, be to dabar nėra paukščių migracijos laikas. Tačiau specialistai toliau vykdys intensyvią laukinių vandens paukščių stebėseną.

„Paukščių gripo virusas 2012 metais nemažą susirūpinimą sukėlė Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje ir Airijoje, kur naminiams paukščiams buvo nustatyti mažo patogeniškumo atvejai. Dėl to šių šalių paukštynai patyrė didelių nuostolių. Nors šiuo metu nėra paukščių migracijos metas, tačiau visiems naminių paukščių laikytojams svarbu žinoti, kad paukščių gripo virusą gali pernešti ne tik laukiniai paukščiai. Virusas taip pat gali plisti per užterštus pašarus ar vandenį“, – sakė Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dėl paukščių gripo grėsmės Lietuvoje atlieka naminių ir laukinių paukščių stebėseną. 2012 metais ištirta 323 mėginių, pavojingo paukščių gripo viruso nenustatyta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min