Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 13d. 16:44

Danijos vaikų darželis tėvams numatė „vaikų pradėjimo“ vakarą

Vaikai
Fotolia nuotr. / Vaikai

Danijos ikimokyklinės įstaigos darbuotojai tėvams pateikė pasiūlymą, kurio sunku atsisakyti. Auklėtojai kiekvieno ketvirtadienio vakarą pažadėjo prižiūrėti vaikus dvi valandas nemokamai, kad tėvai galėtų šį laiką skirti vienas kitam ir vaikams parūpintų po broliuką ar sesutę. Auklėtojos nerimauja, kad ateityje tiesiog nebeturės darbo, mat gimstamumas šalyje itin mažas.

North Fyn mieste esančio darželio auklėtoja Dorte Nyman sake, kad mažų vaikų trūksta ir išreiškė susirūpinimą vietos auklėtojų darbo perspektyva. Ji tikėjosi, kad pusės vaikų tėvai priims pasiūlymą.

„Turime 42 vaikus darželyje ir šį vakarą prižiūrėsime 20“, – sakė moteris BBC.

Tiesa, ne visi ketina panaudoti jiems skirtas dvi valandas pagal paskirtį.  „Daugelis sako: „Mes atvesime savo vaikus į vakarėlį, bet iš mūsų daugiau vaikų nesitikėkite“, – pasakojo moteris.

Galimybė pasikalbėti

M.Nyman ketina vaikams surengti vakarone su muzika, šokiais ir užkandžiais. 

Jei kuris nors vaikų paklaus, kam skirta vakaroė, „mes jiems pasakysime, kad tai galimybė tėvams namuose pasikalbėti“, – šypteli auklėtoja.

Šeši apylinkėse veikiantys vaikų darželiai taip pat tėvams siūlo tokią pačią paslaugą ir tik vieną vakarą per savaitę.  Vaikų darželio darbuotojai nori atkreipti dėmesį į mažėjantį gimstančių vaikų skaičių. Danijos gimstatumo rodiklis yra 185 vietoje iš 221 pasaulio šalies. 

Jei vyresnio amžiaus žmonių šalyje ir toliau daugės, Danija nebeišgalės remti pensininkų ir kitų žmonių, priklausomų nuo socialinių išmokų. 

N.Nyman BBC pasakojo, kad mažas gimstatumas paskatino vietos valdžią sumažinti darželiams finansavimą. 

„Be pinigų negalime prižiūrėti vaikų, o jei nėra vaikų, nėra ir darbo mūsų darbuotojams“, – apgailestavo moteris. 
 

Temos: 1 Danija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min