Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 22:39

Dar kartą didvyris: kunigas iš liepsnojančios Paryžiaus katedros išgelbėjo Švč. Sakramentą ir svarbią relikviją

Neįkainojama Erškėčių vainiko relikvija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Neįkainojama Erškėčių vainiko relikvija

Paryžiaus kapelionas, kuris padėjo 2015-aisiais mieste įvykdyto teroro išpuolio aukoms, dar kartą tapo herojumi – Jean-Marcas Fournier įbėgo į degančią Paryžiaus Dievo motinos katedrą ir išgelbėjo neįkainojamą Erškėčių vainiko relikviją ir Švč. Sakramentą.

Kaip skelbia CNN, tai ne pirmas toks jo poelgis. Portalas primena, kad būtent M.Fournier įėjo į „Bataclan“ teatrą 2015-ųjų lapkričio 13 d., kai per teroro išpuolį jame buvo nužudyti 89 žmonės. Jis meldėsi už išpuolio aukas ir padėjo nukentėjusiems.

Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedros paveldo direktorius Laurent'as Prades'as antradienį informavo, kad šį gotikos šedevrą nuniokojęs didžiulis gaisras viduje apgadino tik vieną architektūrinį elementą.

Specialistas sakė naujienų agentūrai AP, kad tik 1989 metais įrengtas altorius buvo sudaužytas per gaisrą į vidų įgriuvusios smailės nuolaužų.

„Visa kita sugebėjom išgelbėti“, – pridūrė L.Prades'as, praeitą naktį dalyvavęs atliekant gelbėjimo darbus.

Kaip skelbia CNN, Erškėčių vainiko relikvija, saugota Paryžiaus Dievo Motinos katedroje, yra vainiko, kuris buvo uždėtas ant Jėzaus Kristaus galvos jo nukryžiavimo metu, dalis. Todėl katedroje jis laikomas vienu brangiausių ir garbingiausių reliktų.

Jį nuo liepsnų išgelbėjęs M.Fournier kaip herojus šlovinamas per socialinius tinklus ir žiniasklaidoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min