Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 16, 23:00

Dar viena Ukrainos mažuma dviprasmiškai atsiliepia apie karą – ką mano Užkarpatė?

Viename pietvakarių Ukrainos pasienio kaime po tamsiais, vasaros lietaus pritvinkusiais debesimis rinkosi seniūnai, kad ant šakų tyliai pakabintų vainikus, šitaip paminėdami tautos naikinimą.
Užkarpatės peizažas ryte Tik prenumeratoriams
Užkarpatės peizažas ryte / „Scanpix“ nuotr.

Šių vainikų nepuošė geltonai mėlynos Ukrainos vėliavos spalvos – jie buvo padabinti raudona, balta ir žalia – Vengrijos spalvomis. Ir šalis, kurią pagerbė susirinkusieji, buvo ne apgulta jų gyvenama valstybė, o jų istorinė tėvynė, sudraskyta daugiau nei prieš šimtmetį.

Užkarpatėje – dabar su Vengrija besiribojančiame Ukrainos regione – gyvena net 150 tūkst. etninių vengrų, kurie dėl sudėtingų geopolitinių mainų, įvairių užkariavimų ir nuolatinių sienų koregavimų galiausiai atsidūrė Ukrainos teritorijoje.

Prieš karą su Rusija Ukrainos vengrų mažumos troškimai dažniausiai būdavo vaizduojami kaip nekenksminga nostalgija tiems laikams, kai jie gyveno vienoje šalyje su kitais etniniais vengrais.

Dabar prorusiškai propagandai, kartais atsklindančiai iš Vengrijos, jautrūs ukrainiečiai su nerimu stebi į skirtingas puses krypstančias šios mažytės bendruomenės simpatijas, kurias išryškino dviprasmiška Vengrijos pozicija Rusijos invazijos atžvilgiu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min