Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2012 balandžio 19d. 14:15

Dar vienas skandalas JAV: paaiškėjo daugiau šiurpinančių faktų apie karių siautėjimą Irake

JAV armijos kariai šypsosi prieš išvažiuojant iš stovyklos Irake (2011 gruodžio 5 d.)
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV armijos kariai šypsosi prieš išvažiuojant iš stovyklos Irake (2011 gruodžio 5 d.)

JAV užsiplieskė dar vienas skandalas dėl karių elgesio karo Irake metu. Buvo paviešinta 2006-aisiais filmuota medžiaga, kurioje užfiksuoti šiurpinantys vaizdai.

„Harper`s Magazine“ išspausdino specialų leidinio numerį, kurį pavadino „Kovotojų klanas: samdomų karių aukso amžius“. Leidinio turimuose vaizdo įrašuose matyti, kad JAV kariai Irake pravažiuodami šaudo Bagdado gatvėse, taranuoja lengvąjį automobilį, kelkraštyje partrenkia moterį, o pakraupusiems jų siautėjimo liudininkams lyg niekur nieko pareiškia: „Į ką čia žiūri? Kokios nors problemos?“.

Straipsnyje atkreipiamas dėmesys, kad po 2001 metų rugsėjo 11-osios įvykių JAV valdžia ėmė aktyviai naudotis samdomų karių ir karių agentūrų paslaugomis. Viena iš tokių yra liūdnai pagarsėjusi bendrovė „Blackwater“ (ji dabar pakeitė pavadinimą į „Academi“), kurios darbuotojai ir buvo pagrindiniai publikuotų vaizdo įrašų „herojai“.

Kaip leidinys gavo šiuos įrašus ir kodėl jie paviešinti tik praėjus šešeriems metams, neskelbiama.

„Blackwater“ buvo įkurta 1990-ųjų pabaigoje ir šiandien yra didžiausia Valstijose karines paslaugas teikianti bendrovė. Karo Irake metu šios bendrovės darbuotojai išgarsėjo savo nusikaltimais prieš taikius gyventojus. Leidinys atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis šių kareivių taip ir nestojo prieš teismą. Vienintelė bausmė jiems buvo atleidimas iš darbo.

Vienas labiausiai pagarsėjusių „Blackwater“ karių nusikaltimų įvyko 2007 metais, kuomet Bagdado centre buvo sušaudyti 17 žmonių. Beje, šią bendrovę ne kartą įtarė užsiimant ginklų kontrabanda.

2010 metais kompanija sudarė su JAV valdžia kontraktą dėl darbo Afganistane.

Pranešimai apie amerikiečių nusikaltimus Artimuosiuose Rytuose plaukia reguliariai. Prieš kelias dienas JAV ir vėl kilo skandalas dėl fotografijos, kurioje užfiksuota, kaip kariai tyčiojasi iš nukautų teroristų kūnų.

Prieš tai internete buvo įdėtas vaizdo įrašas, kuriame užfiksuoti kariai, besišlapinantys ant talibų kūnų.

VIDEO: Blackwater in Iraq (4 of 5)

VIDEO: Blackwater in Iraq (5 of 5)

VIDEO: Blackwater in Iraq (2 of 5)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min