Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiau nei milijonas ukrainiečių skambant bažnyčių varpams protestavo prieš teroristų siautėjimą Rytų Ukrainoje

Protestuotojai
Kadras iš filmuotos medžiagos / Protestuotojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį įvairiuose Donecko srities miestuose daugiau nei milijonas darbininkų dalyvavo taikiuose protestuose prieš situacijos Donbase destabilizavimą, smurtą, chaosą, banditizmą ir plėšikavimą, praneša naujienų agentūra „Unian“.

Sekmadienį turtingiausias Ukrainos žmogus ir įmonės SKM savininkas Rinatas Achmetovas paragino visus dirbančius žmones pradėti protesto žygius prieš teroristus. Anot jo, tokie taikūs protestai bus rengiami kasdien – kol Donbase nebus atkurta taika.

Kaip praneša SKM, pirmadienį protestuose dalyvavo apie 200 tūkst. metalurgijos, energetikos ir kitų SKM grupei priklausančių įmonių darbininkų. Prieš teroristus protestavo ir futbolo klubo „Šachtar“ darbuotojai, angliakasiai, inžinieriai, gydytojai bei kitų sričių darbuotojai.

Lygiai vidurdienį didžiausiuose Donecko srities miestuose nuskambėjo sirenos, kviečiančios į protestą. Jos aidėjo fabrikuose, kasyklose, jėgainėse, uostuose. Tuomet šimtai tūkstančių gyventojų išėjo į gatves, į kolonas sustojo šimtai automobilių. Miestų bažnyčios skambino varpais. Darbininkai valandai nutraukė savo darbus, kad išreikštų nepritarimą teroristų veiksmams Rytų Ukrainoje.

VIDEO: Bažnyčių varpai Donecke

Taikūs protestuotojai reikalavo, kad nusiginkluotų nelegalūs koviniai dariniai, būtų paleisti įkaitai, atblokuoti geležinkeliai ir keliai, atlaisvinti užimtų valstybinių įstaigų pastatai.

VIDEO: Protesto akcija Donbase
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min