Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 9d. 18:53

Daugiau nei pusė Izraelio karinės operacijos Gazoje aukų buvo civiliai, rodo tyrimas

Moteris bėga nuo dūmų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Moteris bėga nuo dūmų.

Gerokai daugiau nei pusė iš beveik 1 400 palestiniečių, kurie žuvo per Izraelio karinius veiksmus Gazoje, buvo civiliai žmonės, tarp jų 252 vaikai iki 16 metų, trečiadienį pareiškė įtakinga Izraelio žmogaus teisių gynimo organizacija, paneigdama Izraelio tvirtinimus, kad dauguma aukų buvo kovotojai.

Nevyriausybinė organizacija „B'Tselem“ sakė, kad jos išvados, kurios buvo parengtos po ne vieną mėnesį trukusio tyrimo bei susitikimų su žuvusiųjų artimaisiais, turėtų paskatinti Izraelio vyriausybę inicijuoti nepriklausomą tyrimą dėl pernai žiemą Izraelio pajėgų surengto puolimo prieš judėjimą „Hamas“ Gazoje, kuris truko tris savaites.

„Ypatingai didelis civilių aukų skaičius ir didelė civilių žmonių nuosavybei padaryta žala reikalauja rimtos Izraelio visuomenės savianalizės“, – rašo „B'Tselem“ ir priduria, kad organizacija laikosi nuomonės, jog nepakanka kariškių atlikto vidaus tyrimo.

Karinė vadovybė pripažino, kad per puolimą, kuris buvo pradėtas siekiant pažaboti nuolatines palestiniečių kovotojų raketų atakas, buvo „pavienių nelaimingų atsitikimų“, tačiau griežtai neigė, kad kariai pažeidė tarptautinės teisės normas.

Izraelis atsisako bendradarbiauti su Jungtinių Tautų (JT) karo nusikaltimų tyrėjais, kaltindami juos šališkumu.

Organizacijos teigimu, tarp žuvusiųjų buvo 320 vaikų iki 18 metų, visi jie buvo nekombatantai. 252 žuvusieji buvo vaikai iki 16 metų amžiaus.Anksčiau šiais metais Izraelio kariškiai sakė, kad per puolimą žuvo 1 166 Gazos gyventojai. Tuo tarpu dvi palestiniečių žmogaus teisių organizacijos tvirtina, kad per Izraelio karinę operaciją žuvo daugiau nei 1 400 žmonių.

Kariškiai sakė, kad tarp aukų buvo 709 kovotojai iš judėjimo „Hamas“ ir kitų palestiniečių grupuočių bei 295 nekombatantai. Kariškiai atsisakė pateikti įrodymus ir nekomentavo organizacijos „B'Tselem“ ataskaitos.

„B'Tselem" duomenimis, per karinius veiksmus žuvo 1 387 palestiniečiai, tarp jų 773 civiliai ir 330 kombatantų. Pasak organizacijos, 248 palestiniečių policijos pareigūnai, kurie žuvo savo nuovadose per staigius antskrydžius, surengtus pirmąją karinės operacijos dieną, buvo įtraukti į atskirą kategoriją. Dėl likusių 36 žuvusiųjų neaišku, ar jie dalyvavo priešiškuose veiksmuose.

„B'Tselem“ atstovė spaudai sakė, kad tyrėjai daugiausia dėmesio skyrė žuvusiems civiliams gyventojams, ypač vaikams ir paaugliams.

Organizacijos teigimu, tarp žuvusiųjų buvo 320 vaikų iki 18 metų, visi jie buvo nekombatantai. Dar 19 žuvusių paauglių buvo įvardyti kaip kombatantai.

252 žuvusieji buvo vaikai iki 16 metų amžiaus.

Kariškiai tvirtino, kad turi duomenų apie 89 žuvusius vaikus, kuriems dar nebuvo 16 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min