Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Davidas Cameronas konstatavo moralinę britų degradaciją

Davidas Cameronas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Davidas Cameronas
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pirmadienį pareiškė, kad pagrindinė riaušių šalyje priežastis – moralinė britų visuomenės degradacija. Šią ministro pirmininko kalbą cituoja ir komentuoja visa Britanijos žiniasklaida.

D.Camerono nuomone, vyriausybė privalo riaušininkams duoti atkirtį ne tik saugumo priemonių sugriežtinimu, bet ir socialinės sferos reformomis. „Mums ilgą laiką trūko valios suprantamai paaiškinti žmonėms, kas yra gerai, o kas blogai“, – konstatavo premjeras.

D.Cameronas išvardijo tokius Britanijos jaunimo moralinio nuopolio požymius kaip neatsakingumas, egoizmas, siekimas elgtis taip, kaip norisi, nekreipiant dėmesio į kitus.

„Vaikai be tėvų. Mokyklos be disciplinos. Apdovanojimai be nuopelnų ir nusikaltimai be bausmių. Teisės be atsakomybės. Nekontroliuojamos žmonių bendruomenės“, – vardijo silpnąsias Britanijos visuomenės vietas premjeras.

Tačiau, kaip pareiškė D.Cameronas, jis turi valios, kad „imtų ir išspręstų“ šias problemas. Pasak premjero, turi ne tik būti sugriežtintos bausmės už dalyvavimą gatvių gaujose, bet ir atliekamas auklėjamasis darbas švietimo įstaigose bei socialinėse organizacijose. D.Camerono teigimu, paaugliai turi pajusti ir suvokti, kad darydami gera kitiems jie užsitikrina gerą elgesį su jais pačiais.

Tiek D.Camerono vyriausybė, tiek ir aukščiausi šalies policijos vadovai sulaukė griežtos žiniasklaidos ir visuomenės veikėjų kritikos dėl pasyvių veiksmų per rugpjūčio pradžioje didžiausiuose Britanijos miestuose nuvilnijusias riaušes.

Iki rugpjūčio 14 dienos iš viso už dalyvavimą riaušėse buvo sulaikyta per 1,4 tūkst. žmonių, daugeliui iš jų buvo pareikšti kaltinimai. Tačiau pačių riaušių metu policininkai stovėjo nuošalyje, beveik netaikė jokių specialiųjų priemonių riaušininkų atžvilgiu ir nemėgino jų sulaikyti su įkalčiais arba nusikaltimo vietoje.

Daugeliui nuostabą sukėlė tai, kad riaušėse dalyvavo ne tik ties visuomenės užribiu egzistuojantys individai iš vargingų rajonų, tačiau ir aprūpinti jaunuoliai iš pasiturinčių šeimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min