Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 2d. 19:50

Davidas Cameronas: Maskva ir Londonas tęs dialogą dėl neišspręstų problemų

Davidas Cameronas ir Vladimiras Putinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Davidas Cameronas ir Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas susitarė, kad tęs dialogą klausimais, kurie kelia šalims nesutarimus.

„Šios dienos susitikimas buvo skirtas plėtoti ir stiprinti mūsų santykius ir tęsti tuos labai svarbius dialogus net tais klausimais, kuriais mes ne visada sutinkame, kad ir toliau spręstume šias problemas drauge“, – sakė D.Cameronas per susitikimą su V.Putinu Dauning Strite, 10.  

Britanijos premjeras pranešė, kad per susitikimą buvo keliami įvairūs prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai, tarp jų bendradarbiavimo energetikos srityje.

„Mes aptarėme mūsų prekybinius santykius, kalbėjome apie tai, kad Britanijos eksportas į Rusiją sparčiai didėja per pastaruosius dvejus metus“, – papasakojo D.Cameronas.

Savo ruožtu V.Putinas pabrėžė, kad ekonominių klausmų svarstymui buvo skirta didelė susitikimo dalis.

„Aš manau, kad tokiais dramatiškais pasaulio ekonomikai laikais tokie susitikimai labai reikalingi. Pernai mūsų prekių apyvarta išaugo apytikriai nuo 35 iki 40 proc., ir mes susitarėme, kad ieškosime naujų sričių mūsų, kur būtų galima dėti bendras pastangas plėtojant prekybinius ir ekonominius ryšius“, – sakė V.Putinas.  

Britanijos patyrimas rengti olimpiadas įdomus Rusijai

V.Putinas pasveikino D.Cameroną ir Britanijos liaudį, surengus įspūdingą 30-ųjų olimpinių žaidynių atidarymą.

„Aš noriu pasveikinti ministrą pirmininką ir visus Didžiosios Britanijos gyventojus, surengus nepaprastą, puikų olimpiados atidarymo reginį. Tai buvo labai įspūdinga. Jūs padovanojote visam pasauliui, visai žmonijai puikią šventę“, – sakė V.Putinas.

Jis taip pat padėkojo D.Cameronui už kvietimą atvažiuoti į olimpiadą ir aplankyti varžybas olimpiniame kaimelyje.

Savo ruožtu D.Cameronas pažymėjo, kad labai mielai aplankys su V.Putinu dziudo varžybas. „Ten mes būsime žiūrovai, o ne dalyviai“, – pajuokavo britų premjeras.

V.Putinas pažymėjo, kad Rusija rengs 2014 metų žiemos olimpines žaidynes. „Organizuojant tokius didelius renginius, žinoma, iškyla daug problemų, ir mums buvo įdomu pažiūrėti į kolegų Britanijoje patyrimą“, – sakė RF prezidentas.

D.Cameronas pažymėjo, kad per susitikimą jie apsvarstė bendradarbiavimą per Londono olimpiadą ir artėjant Sočio žiemos olimpinėms žaidynėms bei pareiškė viltį, kad jos vyks labai sėkmingai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min