Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 11d. 22:51

Davido Bowie atminimą pagerbė ir Vatikanas

Gerbėjai atsisveikina su Davidu Bowie
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Gerbėjai atsisveikina su Davidu Bowie

Nieko nuostabaus, kad užuojautą dėl dainininko Davido Bowie mirties išreiškė daugybė žymių žmonių, tačiau daug ką nustebino žinia, kad Vatikanas taip pat įsijungė į gedinčiųjų gretas. Mat Vatikano laikraštis „L'Osservatore Romano“ paskelbė tekstą „Nebanalusis Bowie“.

„Galime pasakyti, kad, nepaisant akivaizdžių kraštutinumų, Davido Bowie, kuris mirė sausio 10 d., būdamas 69 m., palikimas yra įrėmintas savotiško asmens kuklumo, simboliškai išreikšto net liesaus kūno sudėjimo“, – rašoma straipsnyje.

Tekste D.Bowie karjera apibūdinama, kaip nuoseklus keliavimas, dažnai patiriantis kitų meno formų invaziją. Taip pat cituojamas Anglikonų Bažnyčios vadovas arkivyskupas Justinas Welby, pavadinęs D.Bowie muziką „asmeniniu garso takeliu“.

Net Vatikano „kultūros ministras“ kardinolas Gianfranco Ravasi pagerbė D.Bowie atminimą, savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje, įrašęs dainos „Space Oddity“ eilutę, kurioje minimas Dievas.

D.Bowie visada buvo dvasinis ieškotojas ir išgyveno krikščionišką etapą 1970-ųjų viduryje, išleidęs albumą, pavadintą „Station to station“, kurio pagrindinė daina yra nuoroda į Kryžiaus kelio stotis.

2004 m. jis yra pasakojęs pokalbių šou vedėjai Ellenai DeGeneres, kad jo dvasinis kelias buvo ilgas: „Aš buvau jaunas, laisvos vaizduotės, ir Tibeto budizmas mane tuo metu žavėjo. Maniau: „Va, išgelbėjimas.“ Tai tikrai nesuveikė. Tada ėjau per F.Nietzschę, satanizmą, krikščionybę... keramiką, ir pagaliau – dainavimas. Tai buvo ilgas kelias.“

D.Bowie dėmesį religijai liudija ir jo darbas Martino Scorsese filme „Paskutinis Kristaus gundymas“, kur jis atliko Poncijaus Piloto vaidmenį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min