Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Davose – niūrios nuotaikos

Į metinį Pasaulio ekonomikos forumą Davose susirinkusių politikos ir verslo atstovų pokalbiuose dominuoja niūrių pasaulio ekonomikos perspektyvų tema, rašo BBC.
Ekonomikos forumas Davose
Ekonomikos forumas Davose / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Ekonomika Davosas

Ekonomistai įspėja, kad visuotinė recesija ir prekybos protekcionizmas nualins besivystančias šalis. Apklausus įvairių valstybių verslo atstovus paaiškėjo, kad didžioji dalis jų prognozuoja, jog pasaulio ekonomikai atsigauti prireiks trejų metų.

Pirmąją aukščiausių viršūnių susitikimo dieną kalbės Kinijos ministras pirmininkas Wen Jiabao ir Rusijos premjeras Vladimiras Putinas. Šios dienos tema – „Formuojant pasaulį po krizės“.

Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjas Klausas Schwabas įspėjo, kad krizė dar labai toli nuo pabaigos.

Ekonominės krizės, skurdo, energijos išteklių, klimato kaitos ir prekybos klausimais Davose diskutuos 40 valstybių vadovų ir apie 2500 svečių, tarp kurių – didžiausių pasaulio bankų vadovai.

Kaip rašo BBC korespondentas, nors šis metinis susitikimas Šveicarijos kalnuose esančioje Davoso gyvenvietėje visuomet pritraukia daugybę galingiausių pasaulio žmonių, šiais metais jų visų nuotaika kitokia nei seniau. Kai kurios dar praėjusiais metais itin stiprios įmonės bankrutavo, tuo tarpu kitas išgelbėjo šalies valdžia, o dar kitos buvo nacionalizuotos.

Todėl vieningai sutariama: šiais metais diskusijoms vadovaus ir jų darbotvarkes sudarys ne bankininkai ar kiti verslininkai, bet politikai. Nepaisant to, diskusijų objektas neišvengiamai išliks ekonomika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius