Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2020 liepos 28d. 20:38

Dėl Australijoje siautusių gaisrų žuvo arba buvo perkelti beveik trys milijardai gyvūnų

Beveik trys milijardai gyvūnų buvo perkelti arba žuvo dėl šiemet Australijoje siautusių pragaištingų krūmynų ir miškų gaisrų – naujausios ataskaitos skaičiai yra kone tris kartus didesni nei ataskaitoje, kuri buvo išleista sausio mėnesį, rašo CNN.

Antradienį išleistoje Pasaulio gamtos fondo (WWF) užsakytoje ataskaitoje apskaičiuota, kad nuo gaisrų nukentėjo 143 milijonai žinduolių, 2,46 milijardo roplių, 180 milijonų paukščių, 51 milijonas varlių.

Nuketėjusių roplių skaičius yra žymiai didesnis nei kitų gyvūnų, nes jų paprastai viename hektare yra daugiau nei žinduolių ar paukščių, pažymima ataskaitoje.

„Tarpinės tyrimo išvados išties šokiruoja. Sunku prisiminti nors vieną įvykį pasaulyje, dėl kurio būtų žuvę ar perkelti šitiek daug gyvūnų. Manau, Australijoje siautusius gaisrus galima laikyti viena blogiausių laukinio pasaulio tragedijų moderniaisiais laikais“, – sakė Pasaulio gamtos fondo vadovas Dermotas O'Gormanas.

Skaičiuojama, kad Australijoje vienu metu siautė per 15 tūkst. gaisrų kone kiekvienoje valstijoje, anot ataskaitos, tai buvo pats blogiausias gaisrų sezonas šalies istorijoje.

Mokslininkai vis dar renka duomenis norėdami užbaigti ataskaitą, pavadinimu „Australia's 2019–2020 Bushfires: The Wildlife Toll“(„Australijos 2019–2020 metų gaisrai: laukinės gamtos nuostoliai“), tačiau jau dabar atskleisti skaičiai, veikiausiai smarkiai ir nepasikeis.

Ataskaitą rengia mokslininkai iš Sidnėjaus, Naujojo pietų Velso, Niukastlo, Charleso Sturto universitetų.

„Kai pagalvoji apie beveik tris milijardus vietinių gyvūnų, atsidūrusių gaisrų kelyje, tiesiog negali patikėti, koks tai didelis skaičius, net sunku tai suprasti“, – tikina Sidnėjaus universiteto profesorius Chrisas Dickmanas.

Projekto lyderė Lily Van Eeden, taip pat iš Sidnėjaus universiteto, tikina, kad naujoji ataskaita vertina gaisro padarytą žalą 11,46 milijonų hektarų plote.

„Mūsų manymu anksčiau nei Australijoje, nei kitame žemyne valstybiniu mastu nebuvo įvertinta gyvūnų patirta žala. Taigi mūsų ataskaita remdamosi kitos šalys galėtų pagerinti supratimą, kokią žalą daro krūmynų gaisrai“, – sakė Lily Van Eeden.

Ataskaitoje taip pat tvirtinama, kad turėtų būti įkurtos greitojo reagavimo laukinės gamtos grupės, kurios „sušvelnintų grėsmės poveikį gyvūnų rūšims“.

Ankstesni Australijos gaisrų tyrimai taip pat atskleidė, kad šiuo metu iškilo reikšminga Australijos koalų populiacijos išnykimo grėsmė. Skaičiuojama, kad per šiuos metus gaisruose žuvo mažiausiai 5 tūkstančiai koalų.

Pasak mokslininkų, Australijos vasaros dėl visuotinės klimato kaitos ilgėja ir tampa vis pavojingesnės, o dėl trumpesnių žiemų tampa sunkiau atlikti krūmynų gaisrų prevencijos darbus.

Per gaisrus, siautėjusius nuo praėjusių metų pabaigos iki 2020-ųjų pradžios, žuvo daugiau kaip 30 žmonių, buvo sunaikinta tūkstančiai namų, o vietos bendruomenės buvo nusiaubtos.

Per visų laikų vieną baisiausių krūmynų gaisrų sezonų Australijoje užsiliepsnoję buvo daugiau nei 20 proc. visų šalies miškų.

Australijoje buvo atlikta daugybė tyrimų dėl gaisrų priežasčių ir žingsnių, galinčių užkirsti kelią tokioms nelaimėms. Tačiau daugelis priemonių, kurias nuo praėjusio amžiaus 4-o dešimtmečio rekomendavo tyrėjai, vis dar nėra įgyvendintos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:03
04:35
00:51

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min