Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekundės iki sprogimo: Almatos gatvėje nufilmuotas benzovežis, nuo kurio užsidegė aštuonių aukštų namas

Almatoje kilo stiprus gaisras
Kadras iš Youtube.com / Almatoje kilo stiprus gaisras
Šaltinis: 15min
0
A A

Stiprus gaisras ketvirtadienio rytą įsiplieskė didžiausiame Kazachijos mieste Almatoje, skelbia lenta.ru.

Seifulino gatve važiavusio benzovežio vairuotojas ties sankryža nebegalėjo sustabdyti automobilio, nes sugedo stabdžiai. Jis prarado benzovežio kontrolę ir atsitrenkė į kitą automobilį ar stulpą ir netrukus sprogo. Ant kelio išsiliejęs benzinas užsidegė. Ugnis apėmė ir medžius, ir šalia stovėjusius automobilius, o galiausiai įsimetė į aštuonių aukštų namą. Kai kurios žiniasklaidos priemonės skelbia, kad namas yra devynių aukštų.

Įvykio vieta aptverta, šiuo metu vyksta gaisro gesinimo darbai, evakuojami daugiabučio gyventojai, iš artimiausio vaikų darželio evakuoti vaikai. Oficialių duomenų apie aukas ar nukentėjusiuosius kol kas nėra. Liudininkai teigia, kad gaisro metu žuvo mažiausiai vienas žmogus. Įvykio vietą aplankė Almatos meras Akhmetzhanas Jesimovas.

Papildyta 10.17 val. Ugniagesiams pavyko numalšinti liepsnas daugiabutyje. Gesinant gaisrą dalyvavo daugiau nei 80 darbuotojų ir 16 transporto priemonių.

Gaisro metu miesto centre stovinčiame name išdegė apie 20 butų. Juose gyvenantys žmonės buvo evakuoti. Jie laikinai įkurdinti kieme, jiems parūpintas maitinimas, pastatytos palapinės. Aukas ketinama apgyvendinti netoliese esančioje mokykloje. Įvertinus padarytą žalą bus svartoma dėl kompensacijos.

Kaip pranešė Almalinskio rajono administracijos vadovas Serikas Kusainovas, sudegė dešimt automobilių, stovėjusių netoli tos vietos, kur įvyko nelaimingas atsitikimas. Sudegė medžiai, šviesoforai.

Pasklido kelios nelaimės versijos, viena jų, kad vairuotojas nesuvaldė benzovežio ir trenkėsi į stulpą, o paskui apsivertė. Kitais duomenimis – sugedo automobilio stabdžiai. Dar viena versija – benzovežis susidūrė su visureigiu ir apsivertė.

Nelaimė įvyko netoli automobilių stovėjimo aikštelės ir prekybos centro. Liudininkų teigimu, vairuotoją bandyta ištraukti iš kabinos, tačiau užsikirto durelės, ir greitai nugriaudėjo pirmas sprogimas. Vyro kūnas rastas sudegęs.

Papildyta 15.08 val. Anot „Newsru“, internete jau pasklido vaizdo medžiaga, kurioje matyti kontrolę praradęs bendrovežis. „Youtube“ jį įkėlė Nikolajus Kolotovas. Vaizdo įraše matomas į sankryžą išlėkęs benzovežis „Kamaz“. Jis stukteli krovininę mašiną, apgadindamas priekabą. Pavažiavusi dar apie šimtą metrų į priekį, mašina metasi į dešinę ir trenkiasi į stulpą ar medį. Tuo metu liepsnų dar nematyti.

Komentatorių teigimu, sugedo benzovežio stabdžių sistema. Tiesa, kiti teigia, kad vairuotojui pasidarė bloga.

Kai kurių liudininkų teigimu, užsidegė vienas benzovežio ratas. Ant kelio išsiliejo apie aštuonios tonos benzino.

Vairuotojo tapatybė nustatyta, vyras turėjo dvi mažas dukras, vyresnioji eina į mokyklą, mažylė dar tebemaitinama krūtimi. Vyro kūnas nuvežtas ekspertizei. Tyrimas turėtų parodyti, ar vairuotojas buvo blaivus.

Name sudegė dvi laiptinės, ugnis pasiekė šeštą daugiabučio aukštą.

„Mes pamatėme dūmus per langą ir pamanėme, kad kažkur dega stogas. Išėjus į gatvę paaiškėjo, kad apvirto benzinvežis. Ant asfalto tekėjo degalai, – pasakojo namo gyventoja, – Sako, kad nesuveikė stabdžiai. Nuo Abajo prospekto jis bandė sustabdyti mašiną, bet nepavyko. Galiausiai trenkėsi į medį. Apie žuvusius gaisre nežinau. Matėme, kad ugniagesiai išnešė mergaitę, ji pati iš laiptinės negalėjo išeiti“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min