Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 12d. 12:33

Dėl COVID-19 uždarytame pasaulyje švenčiantieji Velykas stengiasi neprarasti vilties

Maldininkė prie Kristaus Kapo bažnyčios Jeruzalėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Maldininkė prie Kristaus Kapo bažnyčios Jeruzalėje

Dėl COVID-19 pandemijos uždarytame pasaulyje bažnyčios – tuščios, o Velykų pamaldos keliasi į virtualią erdvę. Namuose užsidarę krikščionys ilgisi artimųjų, tačiau bando neprarasti vilties: „Yra atsakymas. Vienintelis atsakymas – laukite saulės“.

Popiežius Pranciškus sekmadienį nukrypo nuo šimtametės tradicijos ir surengė Velykų mišių tiesioginę vaizdo transliaciją. Anksčiau popiežius sakė, kad kad dėl pastarojo metų suvaržymų jaučiasi tarsi būtų „uždarytas narve“.

Italijos krizės epicentre atsidūrusiame Milane garsusis tenoras Andrea Bocelli į viso pasaulio krikščionis kreipsis koncertuodamas tuščioje Duomo katedroje. Koncertas bus transliuojamas „YouTube“ platformoje – tiesioginę vaizdo transliaciją 20 val. galėsite stebėti ir portale 15min.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Pranciškus
AFP/„Scanpix“ nuotr./Popiežius Pranciškus

Interviu naujienų agentūrai AFP A.Bocelli sakė, kad tai bus malda už Milaną ir pasaulį „absoliučiai skausmingo, tragiško ir nerimą keliančio įvykio akivaizdoje“.

Ragina melstis, nepraranda vilties

BBC apie Velykų šventimą pasiteiravo žmonių iš įvairių pasaulio šalių. Štai 59 metų Lois Swarbrick iš Devono Jungtinėje Karalystėje (JK) pasakojo, kad paprastai per Velykas pas ją atvyksta keturi vaikai ir keturi anūkai.

Kadangi šiemet šeima negali atvykti, Lois nusprendė pagaminti maisto penkiems kaimynams ir jų tėvams. Ji tikino „kvietimus“ išsiuntusi praeitą savaitę, visi juos priėmė.

Lois BBC sakė, kad švęsdama Velykas ji bando išlaikyti normalumo iliuziją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vienuolė Duomo katedroje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vienuolė Duomo katedroje

„Atsikeliu, pasipuošiu, pasidažau ir turiu sąrašą darbų, kuriuos turiu nudirbti. Yra geresnių ir blogesnių dienų, nes tai taip siurrealu. Tačiau visi turime per tai pereiti kiek įmanoma geriau: neturime pasirinkimo, niekas nieko panašaus nepatyrė nuo Antrojo pasaulinio karo“, – sakė Lois.

JK užsikrėtusiųjų skaičius viršija 78 tūkst., COVID-19 nustatytas ir ministrui pirmininkui Borisui Johsonui. Šalyje mirė 9 875 užsikrėtusieji.

53 metų Maria Jose Sanchez Penas iš netoli Madrido esančio Mostoleso miesto sakė praleisianti Velykas su vyru, bet ne dukra, gyvenančia atskirai su savo partneriu.

„Niekas nėra taip pat, esame labai liūdni. Ne todėl, kad negalime švęsti, o todėl, kad šeimos yra išdraskytos“, – tikino ji.

Maria Jose dukra dirba slaugytoja ligoninėje. „Kasdien meldžiuosi, kad ji būtų stipri ir ištvertų šį iššūkį“, – BBC sakė Mostoleso gyventoja.

„Turime daug melstis ir nepamiršti, kad Kristus už mus paaukojo savo gyvybę. Turime užpildyti save jo dvasia, kad galėtume įveikti šią sunkią akimirką su džiaugsmu švęsti jo prisikėlimą, kuris krikščionims reiškia viltį“, – pridūrė ji.

25 metų Marianna Villani, pastarąsias penkias savaites praleidusi su tėvais ir šešiais broliais bei seserimis bute Romoje, BBC sakė, kad šeima laukia Velykų, nes tą dieną prisikėlė Jėzus.

Marianna sakė besidžiaugianti kompanija namuose, vis dėlto, ji norėtų švęsti su likusia šeimos dalimi.

„Visada laukiame Velykų, nes tai – viena iš retų akimirkų, kai visi 24 būname drauge, dalijamės meile ir juokais. Šiemet tai iš mūsų atimta“, tikino ji.

Villanių šeima Velykų savaitę paprastai eina į pamaldas, tačiau šiemet mišias žiūrės per televizorių.

Mariannos tėvas Marco tiki, kad Velykos kiekvieną kartą ateina tam, „kad ką nors mums pasakytų“.

Jis tikino per karantino savaites turėjęs laiko apmąstymams. „Yra atsakymas. Vienintelis atsakymas – laukite saulės“, – Marco sakė BBC.

Ištuštėjusios bažnyčios

Koronaviruso pandemija verčia krikščionis visame pasaulyje susilaikyti nuo įprastų procesijų ir pamaldų. Dėl karantino ribojimų mišios persikelia į televizorių ir kompiuterių ekranus.

„Scanpix“/AP nuotr./Internetu transliuojamos mišios
„Scanpix“/AP nuotr./Internetu transliuojamos mišios

Ispanijoje šiemet nėra nei iškilmingų procesijų, nei jas sutraukiančių didelių minių. Tačiau šioje šalyje tikintieji Didžiąją savaitę leido religinę muziką iš savo balkonų

Jeruzalėje tik keli žmonės sustojo priklaupti prie dažnai žmonių pilnos Kristaus Kapo bažnyčios, kurioje, kaip tikima, Jėzus buvo nukryžiuotas, palaidotas ir prisikėlė iš numirusiųjų, rašo „The New York Times“.

Rytų Jeruzalės gyventojas Francis Gharfahas tikino – Velykas švęs tik žiūrėdamas mišias internetu. Jis naujienų agentūrai AFP tikino įprastas šventės dekoracijas palikęs dėžėse, šiemet negamins tradicinių kepinių.

„Situacija – dramatiška“, – sakė F.Gharfahas.

Tačiau maldininkė iš Jeruzalės Bitar bando išlikti pozityvi.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vienuolės Jeruzalėje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vienuolės Jeruzalėje

„Viskas, kas nutinka, turi priežastį. Tikiuosi, kad būsime kitokie žmonės, kitaip vertinsime dalykus pasibaigus koronaviruso krizei“, – Bitar cituoja „Times of Israel“.

Velykų proga Bitar prie įėjimo į namus patiesė medžiagą, išmargintos geltonais viščiukais ir spalvotais kiaušiniais.

Jos šeima namuose įsirengė improvizuotą fotostudiją, dukra ir anūkai pozuoja nuotraukose kartu su triušiu ir gėlėmis. Tačiau visos nuotraukos pasaulyje neprilygsta ėjimui į bažnyčią per Velykas.

„Gyvename penkių minučių atstumu nuo Kristaus Kapo bažnyčios ir negalime ten eiti. Tai mane labai skaudina“, – sakė ji „Times of Israel“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:49
29:41
07:48

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min