Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 13d. 09:18

Dėl Fukušimos-1 katastrofos padidėjo radiacija kai kuriose JAV valstijose

„Greenpeace“ narys matuoja radiacijos lygį.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Greenpeace“ narys matuoja radiacijos lygį.

Kai kuriuose JAV rajonuose akivaizdžiai padidėjo radiacinis spinduliavimas.

Radiologai, išmatavę radiacinį foną, patvirtino, kad kai kuriose JAV valstijose šiek tiek padidėjo radiacija. Tokie pokyčiai pastebėti po avarijos Fukušimos-1 atominėje elektrinėje. Šią informaciją JAV kongerese išplatino Lisa Jackson – Federalinės aplinkos apsaugos agentūros atstovė. Oficialiai pripažinta, kad radiacija atkeliavo iš Japonijos. 

„Agentūra tikisi, kad radiacijos lygis ore ir vandenyje nepasieks ribos, kai taps kenksminga žmonių sveikatai ir gyvybei. Kol kas, nors radiacija ir padidėjusi, ji vis tiek yra mažesnė už leistiną normą“, – sakė L.Jackson.

15min.lt jau rašė, kad iškart po katastrofos Japonijoje radioaktyvių dulkių debesis pasiekė vakarinius JAV krantus, Kaliforniją.

Tačiau aplinkos saugos specialstai kol kas tvirtina, jog nėra pagrindo baimintis.

Tiesa, radiaciją spinduliuoja iš Japonijos atvykę kroviniai. Dažniausiai tokios siuntos patenka oro keliu. Tačiau specialistai ramina, kad kol kas jų spinduliuotė taip pat neviršija leistinų normų. Didžiausi radiacinio fono svyravimai užregistruoti Ontarijo provincijoje, Kanadoje. Tačiau ir čia nėra pagrindo skambinti pavojaus varpais.

Iškart po Fukušimos-1 tragedijos JAV tarnybos pradėjo profilaktiškai tikrinti žmones ir krovinius, atvykstančius iš Japonijos.

Didžiausi radiacinio fono svyravimai užregistruoti Ontarijo provincijoje, Kanadoje. Tačiau ir čia nėra pagrindo skambinti pavojaus varpais.

Kanados Branduolinio saugumo komisijos duomenimis radioaktyvios medžiagos Amerikos žemyną pasiekė su atmosferos srautais.

Tačiau ir Kanadoje, patikrinus maisto produktus, kol kas nenustatyta atvejų, kad spinduliuotė viršytų leistiną normą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min