Tiesiogiai

Iš Mėlynosios salės prezidentūroje: Gitanas Nausėda skelbia savo sprendimąIš Mėlynosios salės prezidentūroje: Gitanas Nausėda skelbia savo sprendimą

Dėl G.Floydo nužudymo kalintis buvęs policininkas paprašė teisėjo atmesti kaltinimus

Buvęs Mineapolio policijos pareigūnas Derekas Chauvinas paprašė teisėjo atmesti jam iškeltus kaltinimus juodaodžio George'o Floydo nužudymu, rašo CNN.
Derekas Chauvinas
Derekas Chauvinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Juodaodis amerikietis George'as Floydas mirė 2020 m. gegužės 25 d. Mineapolyje policijai jį areštavus.

Per sulaikymą, Mineapolio policijos pareigūnas Derekas Chauvinas aštuonias minutes keliu spaudė ant žemės paguldyto ir antrankiais surakinto G.Floydo kaklą, kol vyras liovėsi kvėpuoti.

Šio incidento vaizdo įrašas Niujorke, Los Andžele ir dešimtyse kitų Amerikos miestų išprovokavo didžiausius pilietinius neramumus per kelis pastaruosius dešimtmečius.

D.Chauvinas buvo apkaltintas trečiojo laipsnio (netyčine) žmogžudyste. Trims su juo buvusiems pareigūnams taip pat pareikšti kaltinimai prisidėjus įvykdant žmogžudystę. Visi keturi pareigūnai buvo atleisti.

Penktadienį teismui pateiktuose dokumentuose D.Chauvino advokatas pareiškė, kad nėra tikėtinos priežasties palaikyti kaltinimus dėl antrojo laipsnio žmogžudystės ar trečiojo laipsnio žmogžudystės.

VIDEO: Kaltinimai pareikšti visiems George'o Floydo nužudyme dalyvavusiems pareigūnams

Tuo tarpu prokurorai penktadienį pareiškė, kad G.Floydo nužudymas buvo toks žiaurus, kad jie nori dar griežtesnių bausmių, nei rekomenduoja valstybės gairės, jei D.Chauvinas ir kiti trys susiję pareigūnai bus pripažinti kaltais.

Prokurorai taip pat nurodė, kad jie prašys griežtesnio nuosprendžio D.Chauvino, J.Aleksandro Kuengo, Thomaso Kiernano Lane'o ir Tou Thao bylose.

Generalinis prokuroras Keithas Ellisonas neapibrėžė, koks bus nuosprendžio prašymas, tačiau jis teisėjui pasakė, kad turi pagrindo peržengti Minesotoje naudojamą „nuosprendžių gairių lentelę“, kad galėtų atsižvelgti į nuteistojo nusikalstamą istoriją.

„Su ponu Floydu buvo elgiamasi ypač žiauriai. Nepaisant pono Floydo maldavimų, kad jis negali kvėpuoti ir tuoj mirs, taip pat liudininkų prašymų nulipti nuo pono Floydo ir padėti jam, kaltinamasis ir bendrininkai toliau spaudė poną Floydą“, – rašė prokurorai.

Prokurorai teigia, kad bylą dar labiau apsunkina aplinkybės, kadangi surakintas antrankiais G.Floydas buvo ypač pažeidžiamas, taip pat teigia, kad pareigūnai piktnaudžiavo savo valdžia.

Trys kiti policininkai taip pat pateikė prašymus teisėjui atleisti juos nuo atsakomybės, tačiau nė vieno iš jų prašymas kol kas nagrinėtas nebuvo.

D.Chauvino advokatas taip pat siekia, kad Hennepino apygardos prokuratūra būtų diskvalifikuota, kadangi jie „netinkamai viešina ikiteisminę medžiagą“, rašoma byloje. Bylą nagrinėjantis teisėjas jau atmetė panašų kito buvusio pareigūno prašymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min