Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 9d. 14:14

Dėl itin atšiaurios žiemos Goro provincijoje jau mirė 38 vaikai. Baiminamasi, kad aukų bus daugiau, tačiau Lietuvos karių pagalbos vietos valdžia neprašo

Lietuvos karių oro patrulis
Vyr. ltn. Tomo Pakalniškio nuotr. / Žiema Goro provincijoje

Dėl itin atšiaurių žiemos sąlygų, sniego ir šalčio šiemet Afganistano Goro provincijoje jau mirė per 40 žmonių, dar keli yra sunkios būklės, praneša vietos pareigūnai. Baiminamasi, kad negavus reikalingos pagalbos, aukų gali būti ir daugiau. Lietuvos karių pagalbos vietos valdžios atstovai kol kas neprašo.

Kaip informuoja portalas ariananews.af, tarp šalčio aukų – 38 vaikai, 3 moterys ir 2 vyrai. Centrinėje Goro provincijoje jie mirė sušalę arba nuo plaučių ligų, sako Goro plėtros tarybos prezidentas Khanas Muhammadas.

Jis pridūrė, kad dar dvidešimties žmonių nušalo rankas ir kojas. Vietos pareigūnai nerimauja, kad aukų bus daugiau.

Pasak Goro provincijos gubernatoriaus atstovo Abdulo Hai Khatibi, Provincijoje iškrito maždaug 80 centimetrų sniego, kuris užblokavo kelius tarp provincijos sostinės ir kitų rajonų.

„Nors į nukentėjusias vietoves sraigtasparniu išsiųsta medikų komanda ir 600 kilogramų vaistų bei šiltų drabužių, šios pagalbos nepakanka", – pridūrė jis.

Gubernatoriaus atstovas paragino centrinę valdžią atsiųsti daugiau skubios pagalbos nukentėjusiems Goro gyventojams ir perspėjo, kad be paramos žus dar daugiau žmonių.

Lietuvos karių pagalbos neprašė

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kpt. Marius Varna 15min.lt informavo, kad Goro provincijos sostinėje Čagčarane esantys mūsų kariai matė šiuos pranešimus, tačiau į Provincijos atkūrimo grupę (PAG) pagalbos vietos valdžios atstovai nesikreipė.

„Mūsų kariai matė šiuos pranešimus, tačiau patvirtinti, kad skaičiai iš tiesų yra tokie, mes negalime, nes į mus pagalbos niekas nesikreipė“, – sakė kpt. M.Varna.

Pasak Jungtinio štabo atstovo, šeštadienį Lietuvos kariai susitiks su Goro provincijoje esančių nevyriausybinių organizacijų atstovais, teikiančiais pagalbą vietos gyventojams. Tikimasi, kad po šio susitikimo situacija žiemos gniaužtuose atsidūrusioje provincijoje bus aiškesnė.

„Taip pat bus bandoma išsiaiškinti, ar mes galime kuo nors padėti, jei situacija iš tiesų tokia sudėtinga“, – sakė kariškis.

Lietuvos kariai kol kas gali tik patvirtinti, kad sniego aplink Čagčaraną yra tikrai daug. Manoma, kad nuo provincijos sostinės nutolusiose rajonuose jo gali būti dar daugiau. Oro temperatūra vienu metu Gore buvo nukritusi iki minus 30 laipsnių žymos, tačiau dabar ji šiek tiek pakilo.

„Čagčarane snigo ir šiandien iš ryto, o temperatūra naktimis krenta žemiau 20 laipsnių šalčio“, – sakė kpt. M.Varna.

Papildyta: Jau išpublikavus aukščiau esančią informaciją, kpt. Marius Varna redakcijos dėmesį atkreipė į tai, kad jei vietos valdžia pagalbos, greičiausiai, kreipėsi į nevyriausybines organizacijas. 

„Tai reiškia, kad nevyriausybinės organizacijos savo darbą atlieka gerai, o žmonės į PAG ir karius nežiūri kaip į vienintelę alternatyvą visoms jų problemoms spręsti. Galima daryti prielaidą, kad vietos gyventojai skiria Provincijos atkūrimo grupės funkcijas ir reikšmę provincijai, o dėl palankios saugumo situacijos provincijoje nevyriausybinės organizacijos gali sėkmingai vystyti savo veiklą. Tad karių buvimo Goro provincijoje vienas tikslų – sukurti ir palaikyti saugią aplinką, kad kitos organizacijos galėtų vystyti savo veiklą – yra sėkmingai įgyvendinamas“, – teigia kpt. M.Varna.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min